fbpx
Close

Mihkel Tanila: tänu Tartu ja Pärnu tugevnemisele on liiga ka meie jaoks nüüd huvitavam

Foto: Saaremaa VK

Saaremaa Võrkpalliklubi 3:0 (28, 23, 18) võidumängus liiga liidri Riia Tehnikaülikooli üle 9 punkti (+3) kogunud Mihkel Tanila loodab, et tänane tulemus taastas meeskonna eneseusu.

Tänane võit oli Saaremaa jaoks vaat et hädavajalik, sest senist hooaega oli tiitlikaitsja alustanud muserdavalt. Neljast mängust oli võidetud vaid kaks, needki liiga kahe nõrgema ehk TalTechi ja Limbaži üle.

“Algus oli jälle rabe. Tundsin seda ise väljakul ja ilmselt tundsid ka teised. Ma ei teagi, millest see alguse ebakindlus tuleb tänavu. Võib-olla meil pole sellist mängijat, kes rasketel hetkedel tuleb ja pallid kindlalt maha lööb. Me kõik teame, et Hindrek (Pulk) oli eelmisel hooajal selline mängija,” vaagis nii esimeses kui kolmandas geimis tähtsal hetkel serviässa löönud Tanila.

“Seda võitu oli hädasti just emotsionaalses plaanis vaja. Teadsime, et tuleb raske mäng. Õnneks saime lõpuks oma mängu käima.”

Tanila tunnistab, et Tartu Bigbanki ja Pärnu tugevamaks muutumine on ka saarlaste jaoks liigas kaasalöömine huvitavamaks teinud.

“Kindlasti on nüüd huvitavam. Mullu saime kogu hooaja peale vist 3-4 kaotust, tänavu oli meil juba nelja mänguga 2 kaotust. Tuleb tasavägine hooaeg.”

Saaremaa uusima täienduse, täna 12 punkti toonud, kuid eelkõige just vastuvõtul säranud Eddie Rivera esitusega jäi Tanila rahule.

“Mängulugemine on tal väga hea, saab kohe aru, kui midagi on vaja mängus muuta. Arvan, et temast kujuneb meile vajalik mängumees,” rääkis temporündaja.

Kui suures plaanis tegi Tanila täna keskblokeerija kohta resultatiivse mängu, siis mitmel korral tuli meeskonna sidemängijal Artis Caicsil just temale palli tõstes sisse eksimus.

“Artis tõstab kohati nagu kulda, aga siis tulevad tal sisse mingid hetked, kus käib vist krõks läbi,” muigab Tanila. “Täna olid kaks tõstet sellised, millele mul polnud mitte kuidagi võimalik isegi kätt pihta saada. Eks tal ole see raske, et ta peab sidemängijatest üksinda kogu raskust kandma (Omar Rivera on juba pikalt põlvevigastuse käes vaevelnud – toim.).”

Saaremaa homne mäng Jelgavaga jääb külaliste vigastustelaine tõttu ära.

scroll to top