fbpx
Close

Miks ei lisatud EM-hõbedat Vesikut tänavu aasta treeneri nominentide hulka?

Rivo Vesik. | Foto: Jelena Maslova

Venemaa rannavollekoondise üks kahest treenerist, endine tippmängija Rivo Vesik võitis Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krassilnikovi juhendajana sügisel peetud Euroopa meistrivõistlustel hõbemedali. Eesti Olümpiakomitee poolt välja valitud aasta treeneri 11 nominendi hulka 40-aastane pärnakas aga ei kuulu.

Võrkpall24 uuris EOK peasekretärilt Siim Sukleselt, miks Vesik valikust välja jäi. “Sellest aastast peab olema aasta treeneriks kandideerivatel juhendajatel treenerikutse. Vesikul seda aga pole,” selgitas Sukles. “See on EOK spordipoliitiline otsus, mis kehtib 2020. aasta 1. jaanuarist. Soovime treenerikutset seeläbi rohkem väärtustada.”

Vesikul on olnud viimastel aastatel siiski äärmiselt keeruline treenerikutset hankida, sest koolitused, mis vastava sertifikaadi annavad, toimuvad Eestis mitmetel erinevatel perioodidel ja neil tuleb kohal käia. Kohe pärast sportlaskarjääri lõppu treeneriametile keskendunud Vesik on olnud aastast-aastasse suure osa ajast aga venelastega välismaal laagrites või võistlustel.

“Need on asjad, mis saab alaliiduga kokku leppida. Eesti võrkpalliliit pole nii väike alaliit, kus oleks ainult üks-kaks treenerikutse tahtjat aastas. Kursuse toimumisaegu annab taolises olukorras vastavalt vajadusele klapitada,” ütles Sukles. Tõsi, tänavu, mil Vesikut maailmas tekkinud olukorra tõttu Venemaale pole veel lastud, saigi ta koolitused viimaks ette võtta.

Sukles lisas veel nii palju, et selles pole aasta treeneri kandidaatide valimisel kunagi küsimus olnud, kas treener juhendab Eesti või välismaa sportlasi. “Ei, see pole üldse teema. Ka Rivo ise oli ju eelmisel aastal kandidaatide hulgas, samamoodi on teised valikusse kuulunud treenerid juhendanud välismaa sportlasi. Tänavu on sellistest treeneritest valikus näiteks lätlasted üle pika aja EM-finaalturniirile viinud Avo Keel,” sõnas Sukles.

Mullu, kui Vesik tüüris Stojanovski ja Krassilnikovi maailmameistriks, teenis ta aasta treeneri valimisel kuuenda koha. Meie rahvusnaiskonna EM-finaalturniirile viinud Andrei Ojamets oli neljas. Tänavu kuulub võrkpallitreeneritest valikusse juba nimetatud Avo Keel, kes jõudis Läti koondisega EM-finaalturniirile.

Aasta treenerit ja sportlast saab valida siit.

scroll to top