fbpx
Close

Miks ei teinud Eesti ühtegi vahetust ja kes saadetakse väljakule pronksimängus?

Eesti koondis Euroopa Kuldliiga poolfinaalis. | Foto: Gertrud Alatare/CEV

Eesti rahvusmeeskond kaotas kodusel Euroopa Kuldliiga finaalturniiril tänase poolfinaali Türgile 1:3.

“Vahel tuleb lihtsalt tunnistada, et vastane võib sinust paremini mängida. See on hea õppetund paremaks saamisel. Võib-olla pidanuks me täna näiteks veidi targemalt mängima. Ja ma tuletan meelde, et meid on septembris üks oluline turniir veel ees ootamas,” vihjas Eesti koondise peatreener Gheorghe Cretu saabuvale EM-finaalturniirile.

“(Kristo) Kollo oli täna parem kui eelnevates mängudes. Robi (Robert Täht) on taas natuke lähemal, et korrektset võrkpalli mängida. Kasutasime tempos (Andri) Aganitsa, kes on pärast pikka vigastuspausi oma mängu üles leidnud. Mul pole poiste kohta midagi halba öelda. Nad andsid endast parima ja tegid hea mängu.”

Sisuliselt kõiki Eesti koondise põhitegijaid on kimbutanud suve esimeses pooles tervisemured – viimati Andrus Raadik, kes tõmbas nädala sees treeningul selja ära -, lisaks ei jõudnud kõik mehed finaalturniiriks parimasse vormi. Ajakirjanikud uurisid Cretult, kas tagantjärele mängu analüüsides tulnuks teha täna ehk ka mõni vahetus. Eesti mängis nimelt kogu kohtumise oma algkoosseisuga.

“Ei, ma ei tunne, et oleksin pidanud vahetama. Meil oli oma idee, kuidas mängus tegutseda. Isegi kui Aganits ei rünnanud väga palju, jälgiti teda keskel kogu aeg hoolikalt. See tähendas, et saime nurgast rünnata ühese bloki vastu. Ka Ardo (Kreek) oli endale omaselt agressiivne ja servis hästi. Mul polnud vaja uut temporündajat seetõttu mängu panna. Ka Kristo võitles vastuvõtul tublisti. Võib-olla kolmanda geimi alguses, kui kommunikatsiooni tõttu punkte kaotasime, tekkis halb hetk, kuid kokkuvõttes ei saa ka Kollole midagi ette heita.”

Noort liberot Silver Maari olnuks Cretu sõnul sellises mängus veel vara kasutada.

“Me räägime praegu millestki suuremast kui tema. Anname talle aega, okei? Kui te tahate täpsemalt teada, mis väljakul toimub ja miks keegi platsil on, siis jälgige hoolikamalt. Täna oli meeste mäng. Ent ärge muretsege: tuleb ka Silveri aeg,” on Cretu veendunud.

Kellega plaanib Cretu minna vastu homsele pronksimängule? Kas Hollandi vastu antakse võimalus ka osadele varumeestele? “Võib-olla. Vaatame, kuidas poisid homme välja näevad. Anname endast igal juhul kõik, et pronks võita. Medal on meie jaoks väga oluline,” vastas peatreener.

Samal teemal: Cretu Venno pingile jätmisest: ma pole eile sündinud

scroll to top