fbpx
Close

Miks lahkus Teppan keset üliolulist mängu väljakult ega naasnud?

Belchatowi peatreener Roberto Piazza pidi eile Renee Teppani vigastuse tõttu välja võtma. | Foto: PlusLiga

Renee Teppani koduklubi Belchatowi Skra teenis eile Poola kõrgliigas tähtsa võidu, alistades koduväljakul 3:1 (20, -23, 23, 15) lähikonkurendi Katowice.

Olgugi et Belchatowi kapten Mariusz Wlazly on paari kuu pikkusest vigastusest taastunud ja anti eilseks mänguks üles, alustas Belchatowi diagonaalründajana mängu siiski Teppan, kellel on jäänud seljataha karjääri edukamad kaks kuud.

Pärnakas alustas mängu korralikult, realiseeris kahe geimi jooksul 15 tõstest 7 (47%) ja lõi ühe serviässa, kuid küsis kolmanda geimi alguses äkitselt ise vahetust. Belchatowi peatreener Roberto Piazza kutsus varumeestenurgast enda juurde Wlazly ja saatis 35-aastase legendi Teppani asemel platsile.

Õlatraumast jagu saanud Wlazly tegi suurepärase partii, tuues kahe geimiga 14 punkti (+11) ja tüürides meeskonna üliolulise võiduni. Kaks vooru enne põhiturniiri lõppu asub Belchatow 34 punktiga viiendal kohal ehk liigub medalimängude kursil. Teatavasti pääsevad Poolas meistritiitli eest heitlema vaid põhiturniiri kuus paremat meeskonda. Katowice paikneb 32 punktiga seitsmendal ning ühe mängu vähem pidanud Gheorghe Cretu ja Alar Rikberg koduklubi Rzeszowi Asseco Resovia 29 punktiga üheksandal positsioonil.

Ent mis juhtus Teppaniga? Võrkpall24.ee võttis 25-aastase Eesti koondislasega ühendust. Nagu selgub, vaevab Teppanit seljavalu.

“Seljas on olnud põletik tegelikult pikemat aega. Juba eelmises mängus Radomi vastu oli seis väga kehv, ent punnitasin kuidagi lõpuni. Just servimine on kõige hullem ja kuna tegin esimeses geimis kohe ühe serviseeria, lõi kõva valu sisse. Teises geimis valu süvenes ja kui kolmanda geimi alguses lõin esimese servi ära, oli selge, et siin pole midagi teha. Jalg hakkas juba alt ära vajuma,” rääkis Teppan, pettumus hääles. “Õnneks Wlazly oli piisavalt terve, et väljakule minna ja tähtis võit koju tuua.”

“Selg on mulle probleeme valmistanud tegelikult ju kogu aeg. Koondises oleme suutnud olukorra kontrolli all hoida, aga nüüd on kuidagi väga halb hetk tekkinud. Eks see ülekoormusest tingitud ole, sest meil olid ju vahepeal pooled mehed vigastatud Belchatowis. Seepärast pole ka pausi sisse saanud teha, kuigi valu tekkis juba mõnda aega tagasi. Eile ei leevendanud valu enam isegi valuvaigistid. Kahju, et need jamad – kord õlg, siis selg – just nüüd välja löövad, kui mänguliselt kõik sujub,” arutles Teppan.

Täna ei oska heledapäine diagonaalründaja veel ennustada, kas ja kui pikk mängupaus teda ees ootab.

“Võtan ühe päeva korraga, muudmoodi pole võimalik. Tahaksin väga Meistrite liiga veerandfinaali Peterburi Zeniidi vastu mängida. Meile tuli Zeniidi näol parim võimalik loos. Usun, et meil on hea šanss neid võita. Aga jah, täna ei oska ma küll öelda, mis edasi saab,” lisas Teppan.

scroll to top