fbpx
Close

Miks polnud Pärnu karikamängul meeskonna koosseisus kahte põhitegijat?

Taavet Leppik ja Toms Švans on loodetavasti mängukõlbulikud juba sel nädalal. | Foto: Anabel Joab/Pärnu VK

Pärnu Võrkpalliklubi alustas Eesti karikavõistlusi laupäeval 3:1 võõrsilvõiduga TalTech/Kiili üle. Avo Keel tuli Harjumaale harjumatult väikese koosseisuga, sest koju jäid erinevatel põhjustel nii kaks põhimeest kui ka kolm noormängijat.

Kui Allar Keskülla, Richard Voogeli ja Mattias Rahuoja osas oli kõik selge – kolmik esindas Pärnus toimunud Balti karikaturniiril klubi abitreeneri Toomas Jasmini juhendatavat U17 koondist -, siis väljaselgitamist vajas nurgaründaja Taavet Leppiku ja temporündaja Toms Švansi puudumine.

“Tomsile tehti neljapäeval süst varbasse. Tal on suures varbas üks vana vigastus, mis annab juba mitu aastat kohati tunda. Praegu oli sobiv moment, et see süst ära teha. Järgmistes mängudes on ta tagasi,” kinnitas Keel.

“Taavetil oli mädane angiin. Nädala keskel sai tal antibiootikumikuur läbi ning kolmapäeval ja neljapäeval tegi ta juba kerge rattasõidu ja kangitrenni. Reedeõhtuses trennis ütles ta aga, et imelik tunne on. Andsin talle siis nädalavahetuse vabaks,” lisas Keel murelikult ja veidi pettunult.

Kuidas võttis aga Keel kokku laupäevase karikamängu?

“Need on sellised mängud, kus natuke nõrgemad ehk esiliigameeskonnad saavad kõrgliiga klubide vastu end katsetada, ja vastupidi. Esiliigas ei pruugi sugugi kõik põhimehed olla paremad kui meistriliigas vahetusest sekkuvad mängijad. Minu jaoks on tegelikult ääretult tähtsad need mängud, kus minnakse vastamisi eeldatavalt nõrgema klubi vastu. Ma tahan näha, kuidas sellises kohtumises suudab mängija endast maksimumi välja pigistada. Selles suhtes ei saanud seekordse mänguga väga rahule jääda. Eks see emotsionaalsus nõuab ka natuke tööd, eriti just nende puhul, kellel seda põlemist pole kaasa antud. Kiilit saan aga kiita. Nende rünnakuprotsent oli hea vastuvõtu korral meist kõrgem. See ütleb nii mõndagi nende esituse kohta.”

scroll to top