fbpx
Close

Mille pagana pärast siirdus MM-i parim mängija Poola 12. klubisse?

Bartosz Kurek vedas võimsate rünnakutega Poola koondise maailmameistriks. | Foto: Imago/Insidefoto/Scanpix

Szczecini Stocznia võrkpalliklubi on hea tõestus sellest, et spordis võib imesid juhtuda üle öö ja tulemustest sõltumata. 

Veel kolm hooaega tagasi mängis Szczecin Poola esiliigas ja pääses sealt napilt kõrgeimasse divisjoni. Järgnesid kaks suurema särata hooaega PlusLigas, lõppkoht mõlemal puhul 12. (16 meeskonnast). Ent sel reedel algaval uuel liigahooajal on Szczecin tõusnud hoobilt tiitlipretendentide hulka. Kuidas nii!?

Vastus on lihtne: klubi sai uue suurtoetaja.

Tänu uutele tuultele vahetas Szczecin suvel välja sisuliselt kogu koosseisu. Meeskonnaga liitusid muuhulgas legendaarne Bulgaaria nurgaründaja Matej Kazijski (34), aastatepikkuse vahe järel tagasi koju meelitatud Poola sidemängija Lukasz Zygadlo (39), Kanada tippründaja Nicholas Hoag (26), mullu Ardo Kreegi kõrval Pariisi Volley’s mänginud Prantsusmaa libero Nicolas Rossard, aga ka äsja lõppenud MM-il Poolaga kulla võitnud ja turniiri parimaks mängijaks valitud Bartosz Kurek (30). Meeskonna peatreenerina jätkab Poola koondise teine treener Michal Mieszko Gogol.

Eesti koondise praeguse ning Poola klubi Lubini Cuprumi endise abitreeneri ja statistiku Alar Rikbergi sõnul võib Szczecinil olla ehk isegi Poola klubidest suurim eelarve, ent automaatset edu see nii tugevas liigas ei taga.

“Ma ütleksin, et suurim tiitlipretendent on tänavu Kedzierzyn-Kozle ZAKSA, seejärel tuleb Renee Teppan ja Belchatowi Skra. Nende kahe järel on vahe ja siis tulevad teised klubid. Elu on näidanud, et selline tähtedest järsult kokku pandud meeskond nagu Szczecin ei saavuta meeletut edu, kuigi tiitlipretendentideks võib neid suure eelarve tõttu kindlasti pidada,” ütleb Rikberg.

Hooaja avamängus kohtub Szczecin kodus mulluse pronksiklubi Gdanski Trefliga.

Loe ka: Löö kaasa Poola liiga fantaasiamängus, kahele paremale Teppani ja Toobali pühendusega mängusärk

scroll to top