fbpx
Close

Mille poolest meenutab Robert Täht Eesti liiga kõigi aegade võimsamat leegionäri?

Lincoln Williams Tallinna Selveri särgis. | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpalliliiga läbi aegade üks meeldejäävamaid leegionäre on kahtlemata Tallinna Selveri 2016. ja 2017. aastal Maarjamaa meistriks tüürinud austraallane Lincoln Williams.

Kokku kolm hooaega Rainer Vassiljevi käe all mänginud Williams on pärast 2017. aasta kevadel Eestist lahkumist mänginud nii Saksamaa, Poola kui ka Venemaa kõrgliigas. Lisaks kuulub 200-sentimeetrine ja 104-kilone diagonaalründaja juba mitmendat aastat Austraalia koondise põhitegijate hulka.

Williamsi füüsilise arenguga tegeles Selveris veedetud aastate jooksul Indrek Verro, kes on tänavuseks hooajaks, muide, naasnud Tallinna esiklubi üldfüüsilise ettevalmistuse treeneriks. Lisaks juhendab ta meie tugevamaid rannavõrkpallureid Kusti Nõlvakut ja Mart Tiisaart.

“Williamsi füüsilised näitajad olid ülivõimsad,” meenutas Verro viimases “Kuldse geimi” taskuhäälingusaates koostööd austraallasega. “Ta võis tõsta, lükata ja tõmmata väga suuri raskusi, aga tal oli üks jube “hea” miinuskoht, mida mulle meeldis talle ikka meelde tuletada. Tal olid nimelt suured lihasgrupid väga võimsad, aga kui ma andsin talle kätte kilose hantli ja üritasin süvalihaseid tööle saada, siis läks tal tuju kohe ära. Talle üldse ei meeldinud neid teha. Esiteks, see kilone hantel kadus tal kätte ära, ja teiseks, kõik teised ju vaatasid, et ta ei jõua teha. Pärast selliseid harjutusi ütles ta ikka, et läheb ja teeb nüüd 200 kiloga jõutõmmet peale.”

Robert Tähe meeletut tahtejõudu võib Indrek Verro sõnul märgata nii palliplatsil kui ka jõusaalis. | Foto: Gertrud Alatare

“Sellist meest nagu Williams ma rohkem kohanud pole. Küll aga panin ma möödunud talvel Eesti koondise juures abitreenerina töötades tähele, et Robert Täht on natuke sarnast tüüpi mees. Ka tema ütleb “ah-ah, see kang, andke siia!”. Ja üles need raskused lähevadki. Võib-olla tema puhul annaks ka väga täpne suunamine veel natuke midagi juurde,” arutles Verro.

Williams aga oli oma võimsa kehaehituse saanud noorpõlves Austraalia jalgpalli mängides (mäng, mis sarnaneb pigem ragbile kui tavajalgpallile). Võrkpalli juurde jõudis ta alles 16-aastasena, mistõttu pole ka ime, et 20-aastasena Eestisse tulles polnud ta veel sugugi valmis mängija.

“Ta oli väga võimekas, kui ma teda esmakordselt nägin, aga ta ei osanud oma keha juhtida. Sarnaseid asju õpetas talle Vassiljev palliplatsil – kuidas näiteks kontrollida blokis käte asendit. Kui sellisele mängijale arukus juurde panna, siis tulebki selline mees, nagu ta praegu on. Tean, et ka Austraalia koondises tehakse temaga väga head tööd,” lisas Verro.

Kuula kogu Williamsiga seonduvat saatelõiku alates 44.22-st:

Loe meenutuseks ka portaali kõigi aegade loetumat intervjuud: Lincoln Williams: Eestisse mängima tulemine oli mu elu parim otsus!

scroll to top