fbpx
Close

Millele pööravad hollandlased Eesti koondist tutvustades tähelepanu?

Robert Täht, Gheorghe Cretu, Renee Teppan ja Andri Aganits. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond peab täna Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril D-alagrupis oma neljanda mängu, kohtudes Amsterdamis meie aja järgi kell 21.00 Hollandiga.

Hollandi võrkpalliliit avaldab iga mängupäeva hommikul oma kodulehel ülevaate oma seekordsest vastasest. Eesti kohta öeldakse järgnevat:

“Sellega, et Eesti kaotab Poolale, oli ette arvestatud, just nagu Hollandi puhul oli teada, et meil jääb valitseva maailmameistri vastu jõust väheks. Ent Eesti koondise kaotused Montenegrole ja Tšehhile olid suurüllatused. Eriti veel 0:3 skooriga. Tõsi, mõlemad mängud kaotas Eesti tegelikult väga napilt, Montenegrost saadi 6 ja Tšehhist 11 punkti vähem.

Tänavusel Euroopa Kuldliiga alagrupiturniiril teenis Holland kodus Eesti vastu 3:0 võidu ja võõrsil 2:3 kaotuse. Sama turniiri pronksimängu võitis Holland.

Eesti koondise rünnakuid veab suuresti Robert Täht, kes on uuel hooajal Perugias diagonaalründaja Sjoerd Hoogendoorni klubikaaslane. 40-aastane sidemängija Kert Toobal pole Eesti mängu veel korralikult käima saanud. Eriti raske on turniiri algus olnud temporündajate jaoks. Eesti koondise keskblokeerijate-trio (Andri Aganits, Ardo Kreek ja Timo Tammemaa) on kogunud kolme mänguga vaid 9 blokipunkti.

Diagonaalründaja, kes peaks reeglina olema meeskonna rünnakuliider, pole Eestit seni aidata suutnud. Renee Teppan on toonud kolme mänguga vaid 23 punkti ja paikneb EM-il punktitoojate edetabelis 54. kohal. Tabelit juhib Hollandi liider Nimir Abdel-Aziz 67 punktiga.”

scroll to top