Milline finaal! Mart Naaberi hiilgemäng kukutas Saaremaa troonilt

Eesti-Läti ühisliiga ehk Credit24 Meistriliiga ülipõnevas finaalmängus võttis kodupubliku rõõmuks raske 3:2 (21:25, 25:22, 25:19, 19:25, 19:17) võidu Tartu Bigbank, kui alistati tiitlikaitsja Saaremaa.

Nagu finaalile kohane, oli esimese geimi algus mõlemalt poolt rabe ja eksiti palju serviga. Saarlaste minimaalses eduseisus mindi esimesele tehnilisele vaheajale. Seejärel lisas Saaremaa hoogu juurde ja teiseks minutiliseks ajaks oli nende edu viie punktiline – 16:11. Saaremaa aina suurendas eduseisu ning Tartut ei aidanud ka tehtud vahetused.  Tiitlikaitsja fännklubi tegi põrgulärmi ning sellest innustust saanud saarlased võitsid avavaatuse 25:21.

Teises geimis kumbki ette rebida ei suutnud ja nii mindi esimesele pisikesele puhkepausile taaralinna klubi eestvedamisel 8:7. Saarlased suutsid geimi keskosas küll vahe paaripunktiliseks eduks kasvatada, kuid Tartu võttis vahe kiiresti kinni ja seisul 16:14 Bigbanki juhtimisel mindi teisele tehnilisele time-out‘le. Kaitses nagu emalõvid võidelnud võistkonnad käisid ühes taktis geimi otsustavate hetkedeni välja. Geimi lõppfaasis oli kindlam koduvõistkond ja geim neile seisuga 25:22 ning viigistas mängu 1:1-le.

Kolmanda geimi alguses sai paremini mängumootori tööle Tartu, kuid Saaremaa näitas head kaitset ja seisul 8:7 külaliste juhtimisel oli aeg esimeseks pausiks. Olles 12:14 tagaajaja rollis, vahetas Andrei Ojamets publiku ovatsioonide saatel  Kevin Soo asemel sisse sõrmeluumurru tõttu pikalt eemal olnud Mart Naaberi. See elavdas Tartu mängu ja teisele tehnilisele ajale mindi juba kodumeeskonna 16:15 eduseisul. Viigiseisul 19:19 lükkas Tartu gaasipedaali põhja ning võitis geimi 25:19.

Neljandat geimi juba Mart Naaberiga alustanud Tartu läks kiirelt 3:0 juhtima, mille peale saarlaste juhendaja Urmas Tali võttis aja maha. See tõi ka edu. Saaremaa võttis vahe kiiresti kinni ja minutilisele pausile mindi saarlaste eduseisul 8:6. Külalisvõistkond suutis oma edu kahekordistada ja 16:12 oli aeg teiseks tehniliseks pausiks. Tartu ei saanud oma mängu enam üldse käima ning geim kaotati 19:25, mis tähendas seda, et Saaremaa viis mängu otsustavasse geimi.

Viimases geimis hakkas paremini veerema tartlaste rong, minnes juhtima Meelis Kivisilla heade servide ja  Mart Naaberi kahe rünnaku toel 6:2. Saaremaa sellest ei heitunud ning viigistasid seisu 6:6-le. Pooli vahetati Tartu 8:7 eduseisul. Taaralinnaklubi sai kolm järjestikku blokki (2 Naaber), sinna otsa veel Naaberi rünnak ja Tartu juhtis 12:7. Saaremaa võitles südilt ja nemad võtsid järgnevad 6 punkti, minnes ise 13:12 juhtima. Tõelises lõpupunktide thriller‘is olid kindlamad põhiturniiri võitjad ja ülipingeline viimane vaatus neile seisuga 19:17 ja kogu kohtumine 3:2.

Võitjate parimaks kerkis 20 punktiga (+2) Hindrek Pulk. Kolmanda geimi keskosas platsile tulnud Mart Naaber toetas teda 10 silmaga (+7). Tartu vastuvõtt oli 59%, rünnak 39%, lisaks saadi 14 blokki ja löödi 6 ässa. Saaremaale tõi kõige rohkem punkte Siim Põlluäär (20, kasutegur +12). Kaotajate vastuvõtt oli 42%, rünnak 40%, lisa tuli 12 bloki ja 4 ässa näol.

Finaalturniiri parimad mängijad:

Nurgaründajad: Ilja Kovalov (Pärnu VK), Aleksandrs Avdejevs (Riia Tehnikaülikool)
Libero: Rait Rikberg (Tartu Bigbank)
Temporündajad: Meelis Kivisild (Tartu Bigbank), Harri Palmar (Saaremaa VK)
Sidemängija: Artis Caics (Saaremaa VK)
Diagonaalründaja: Siim Põlluäär (Saaremaa VK)
MVP: Hindrek Pulk (Tartu Bigbank)