Milline mäng, milline atmosfäär! Eesti võitis maailmameistrite vastu geimi, kuid kaotas matši

Eesti rahvusmeeskond. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskond pidas täna EM-finaalturniiril Rotterdamis oma esimese mängu, kaotades üllatava pööranguga võitluslikus matšis valitsevale maailmameistrile Poolale 1:3 (-22, 25, -22, -20). Suurepärases atmosfääris peetud mängu oli jälgimas umbes 3000 pealtvaatajat, neist pooled moodustasid eestlased.

Eesti koondise algkoosseis oli täna järgnev: Kert Toobal, Robert Täht, Martti Juhkami, Timo Tammemaa, Ardo Kreek, Renee Teppan ja Rait Rikberg. Kolmanda geimi alguses, kui Eesti oli äsja seisu viigistanud, saatis peatreener Gheorghe Cretu aga väljakule varumehed, kes mängisid mängu lõpuni ja ei teinud seda kaotusest hoolimata sugugi kehvasti.

Eesti koondise resultatiivsemad olid Robert Täht 13 (+11), Renee Teppan 9 (+7) ning Andrus Raadik, Timo Tammemaa ja Hindrek Pulk 8 punktiga. Wilfredo Leonita mänginud poolakatele tõi Artur Szalpuk 23 (+17) ja Dawid Konarski 17 (+15) punkti.