fbpx
Close

Milliseid tähelepanekuid on teinud Teppan ja Täht finaalseerias?

Tartu Bigbank. | Foto: Gertrud Alatare

Eesti meistrivõistluste finaalseerial on tänavu võimaluse piires hoidnud silma peal teiste hulgas ka aastate eest Tartu Bigbankist tugevatesse välisliigadesse siirdunud Renee Teppan ja Robert Täht. 

Võrkpall24.ee uuris, millise mulje Teppanile ja Tähele senine seeria Tartu ja Pärnu vahel on jätnud. Neljas finaalmäng peetakse teatavasti täna Pärnus, kus kodumeeskond võib Eesti meistritiitli kindlustada.

Renee Teppan: sidemängijate tasemevahe on otsustav

“Minu jaoks on selles seerias olnud kaks asja, mis silma paistavad. Esiteks füüsiliselt võimas Chizoba. Tal on hakanud järsku kõik asjad klappima. Potentsiaali tal on, aga samas on selge, et tugevamas liigas ta sedasi laamendada ei saaks. Näha on ka seda, et Chizoba on veel noor. Kui tuleb kehv tõste või viga, siis ta tõmbub endasse. Selline käitumine võib meeskonnale hakata vastu töötama. Teine asi on sidemängijate tasemevahe, mis on otsustav. Pärnu on oma blokiga kõigil Tartu rünnakutel ees. Martti (Keel) mängib väga hästi ja kiiresti palli edasi, aga (Dmitri) Šlomini tõsted jäävad aeglaseks. Raske öelda, kas Martti peaks praeguse mängu põhjal ka koondises olema. Me kõik loodame, et Kert (Toobal) peab vastu, aga kui järsku poleks teda ega Andrest (Toobal), siis oleks vaja küll meeskonda kedagi, kellel jaguks kogemust.”

Robert Täht: ma ei tea, mis Tartuga toimub

“Ma arvan, et kolmas mäng oli tänavuses finaalis võtmetähtsusega. Nüüd on Tartul juba väga keeruline kaotusseisust välja tulla. Silma jääb see, et Pärnu on näljasem meeskond. Pärnul on selgelt välja joonistunud taktika, kuhu olulistel hetkedel tõsted lähevad. Lisaks on neil näiteks nurgaründaja kohal vajadusel pingilt hea asendus tulemas. Ma ei oska öelda, mis Tartuga hetkel toimub. Palju räägitakse Hindrek Pulgast, kes peaks olema rünnakuliider. Viimases mängus sai ta 50 tõstet, ent meeskond kaotas ikkagi.”

Renee Teppan ja Robert Täht mängisid Tartu Bigbankis koos aastatel 2012-2014. | Foto: volley.ee
scroll to top