fbpx
Close

Mis juhtus eilses karikamängus Saaremaa uue sidemängijaga?

Lukasz Makowski. | Foto: Olsztyn/PlusLiga

Saaremaa Võrkpalliklubi astus eile karikavõistlustel poolfinaali lävele, alistades veerandfinaali avamängus Rakvere võõrsil 3:0 (20, 20, 18).

Tiitlikaitsja resultatiivseim oli Siim Põlluäär, kes kogus 18 punkti (+15). Rauno Tamme lisas 10 (+8) ning Eddie Rivera ja Harri Palmar 8 punkti (+8 ja +6). Rakvere tulemuslikem oli Taavi Nõmmistu 10 punktiga (+2).

Mängu statistika räägib aga ka sellest, et Saaremaa uusim täiendus, sidemängija Lukasz Makowski lahkus teise geimi keskel väljakult.

“Lukasz väänas jala välja,” selgitab Saaremaa peatreener Urmas Tali. “Täna tehakse jalale ultraheliuuring, aga midagi väga hullu ei tohiks olla. Järgmisel teisipäeval peetavas euromängus peab ta olema juba taas mängukõlbulik.”

Seni treeningutel ja mängudel nähtu põhjal pole Talil mulluse Poola neljanda klubi Olsztyni teise sidemängija kohta midagi halba öelda.

“Ta on kogu meeskonnale hästi mõjunud,” ütleb peatreener. “Lukasz on inimesena hästi konkreetne, nõuab nii endalt kui kaaslastelt palju. Tema tugevus on kiire mängu viljelemine, kuid hetkel peab ta harjuma meie koosseisuga. Kui Poolas olid tal nii nurkades kui keskel pikad mängijad, siis Saaremaal on meil sellega võrreldes väga lühike meeskond.”

Kas eilses mängus algkoosseisu kuulumine viitab sellele, et Tali plaanibki Makowski tõsta Artis Caicsi asemel esimeseks sidemängijaks?

“Seda kindlasti mitte,” kõlab kiire vastus. “Meil on kaks võrdsel tasemel meest ja kõik sõltub sellest, kuidas parasjagu mäng ja kiirused klapivad. Lukasz sai ka ise aru, et poole hooaja pealt klubiga liitudes ei saa ta arvestada põhisidemängija kohaga. Anname talle praegu lihtsalt võimalikult palju mänguaega, et ta meeskonnaga harjuks.”

Eilsel karikamängul käis Saaremaa kahe temporündajata. Põlvevigastuse tõttu jäid kohtumisest eemale nii Mihkel Tanila kui Siim Ennemuist.

“Tanila peab lihtsalt põlvele puhkust andma. Ennemuist on kehvemas olukorras, kuna paistab, et kõhres on ikkagi midagi valesti. Tema osalemine euromängus on seetõttu ka suurema küsimärgi all,” lisas Tali.

Saaremaa peab Rakverega karikavõistluste korduskohtumise laupäeval, teisipäeval võõrustatakse CEV Challenge Cupil esmakordselt Prantsusmaa tippklubi Stade Poitevin Poitiers’i.

scroll to top