fbpx
Close

Mis juhtus Pärnu põhimehega ja mida seletamatut eilses kaotusmängus kogeti?

Ygor Duarte (nr 15) ja Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Linköping VC

Valitsev Eesti meister Pärnu Võrkpalliklubi võib jääda esmakordselt kümneaastase vahe järel Baltimaade tugevamaid klubisid ühendavas Credit24 Meistriliigas nelja parema seast välja, sest veerandfinaali avakohtumine kaotati Jekabpilsi Lušile pühapäeval kodus 0:3 (21, 21, 22).

“See oli tipp-topp mäng mõlema meeskonna poolt,” ütles Pärnu peatreener Avo Keel esmaspäeva pärastlõunal Võrkpall24’ga vesteldes. “Meil sattus olema paraku üks nõrk element, mis otsustas mängu saatuse – blokk. Me ei suutnud millegipärast sulgeda Jekabpilsi nurgaründajate diagonaali-suunda, kuigi sellest oli varem räägitud ja kogesime seda alates esimesest geimist. Jutt käib vastaste ründamisest “nelja” pealt, kus blokis oli vastas meie sidemängija või diagonaalründaja. Küsimus oli nende mängijate kohavalikus. Aga ka temporündajatelt ei tulnud initsiatiivi, millest oli juttu. Pean silmas seda, et kui äärmine blokeerija on vales kohas, siis tuleks tempomehel võtta ise rohkem diagonaal kinni. Aga me ei saanudki kamba peale vastaste nurgamehi kinni, üks ründas 65-protsendiliselt (Rihards Pukitis) ja teine 52-protsendiliselt (Eriks Voronko). Täiesti seletamatu olukord.”

Olude sunnil tegutses eilses mängus Taavet Leppiku kõrval teise nurgaründajana meeskonna kapten Martti Keel, kes asendas vigastatud Ygor Duartet ja Tony Tammiksaart. Sidemängijana sai aga Keele vangerduse tõttu täismängu kirja Eesti noortekoondislane Richard Voogel.

“Martti osas ei rebenenud midagi. Meil oli eile ülekaalukalt selle aasta parim servi vastuvõtt – 67 protsenti. Martti vastuvõtt oli seejuures 71 ja rünnak 43 protsenti. Kolmas ohukord, mida tema puhul kartsime, oli see, et vastaste diagonaal hakkab tema bloki kaudu lahendama. Aga ka seda ei juhtunud, (Pavels) Jemeljanovsi rünnakuprotsent oli vaid 36. Pigem oli küsimus selles, et Richardi tõstet loeti mõningatel juhtudel väga hästi. Selle kohta, et meil oli nii hea servi vastuvõtt, tehti meile ette liiga tihti kahene blokk,” ütles Keel.

Kui Tammiksaare käevigastus on juba pikemat aega teada olnud, siis mis juhtus brasiillase Duartega?

“Duarte tegi neljapäevasel treeningul tagaliinis stardiliigitust ja tundis, et sääremari hakkas valu tegema. Esialgsete hinnangute kohaselt pole tegu nii tõsise vigastusega nagu eelmisel korral, kui ta teisele sääremarjale liiga tegi. Aga see on ainult oletus. Ka eelmisel korral ütles ta alguses, et kõik on hästi ja saab treenida, aga lõpuks kujunes sellest nelja-viie nädala pikkune paus. Hoiame teda seetõttu nii kaua kui võimalik ja eks umbes neljapäeval hakkab selguma, kuidas seis on. Loodan, et ta saab laupäeval mängida,” lisas Keel.

Pärnu tagab edasipääsu vaid juhul, kui võidab Jekabpilsi nii laupäeval kui ka pühapäeval võõrsil.

Pikemat intervjuud Avo Keelega saab lugeda Võrkpall24’st homme.

scroll to top