fbpx
Close

Mis on Alex Saaremaa muljetavaldava tagasituleku saladus?

Alex Saaremaa. | Foto: ekraanitõmmis

Septembris Tallinnas toimunud kontrollturniiril paistis, et Tartu Bigbanki temporündaja Alex Saaremaa hooaeg on untsu läinud juba enne selle algust, ent eelmisel nädalal, mil tartlane mitmekuulise pausi järel viimaks väljakule naasis, jäi mulje, justkui poleks ta eemal olnudki.

Detsembris 20. sünnipäeva tähistav Saaremaa, kes murdis sügisel mänguvälises olukorras rumalal kombel sõrme, kogus Credit24 Meistriliiga neljapäevases Tartu võidumängus Läti meistri Jekabpilsi Luši vastu üleplatsimehena suisa 15 punkti (+9). Sama edukaks kujunes noore mängumehe jaoks ka pühapäevane lahing Pärnuga, kus tema kontole kanti taas 15 punkti (+11).

Rünnakul on 208-sentimeetrise Saaremaa koostöö klappinud imeliselt temast 30 sentimeetrit lühema sidemängija Ronald Järvega, kes asendas nii neljapäeval kui ka pühapäeval seljahädast taastuvat kaptenit Kert Toobalit. Saaremaa realiseeris kahe mängu jooksul meeskonnakaaslase 29 tõstest 19, mis teeb protsendiks igati korraliku 65.

“Ronald Järv on tõesti üks väga-väga oluline inimene meie meeskonnas. Temaga saab palju nalja. Ta hoiab võistkonna tuju üleval riietusruumis ja mujal. Ta on meil üks oluline mängija. Ja sellised mängud… Ta ikka oskab mängida ka!” tunnustas Saaremaa endast kaheksa aastat vanemat kolleegi.

Saaremaa blokk on olnud sama võimas nagu tema rünnak. Kahe mängu ja kaheksa geimiga on ta kogunud juba 11 blokipunkti. Võrdluseks: esiliigast meeskonda toodud Siim Päidil, kes aitas Saaremaa puudumisel meeskonna suurimast hädast välja, on kogunenud sama arv blokipunkte 10 mängu ja 30 geimiga. Bigbanki nurgatriost Märt Tammearu (7), Stefan Kaibald (7) ja Albert Hurt (3) läks Saaremaa aga kahe mänguga juba selgelt mööda.

Kuidas niivõrd kiirelt meeskonna mängu sisse sulandumine ja hästi esinemine ikkagi võimalik on? “Eks tööd ole ka selle tagasituleku nimel kõvasti tehtud. Kui sõrm oli kipsis ja traadid olid sõrmes, siis sai jõusaalis kõvasti rügatud. Nüüd, kui palli juurde tagasi sain, oli meeletu-meeletu töö. Tahtsin kogu aeg palli puudutada, et tunnet kätte saada. Eks fännide poolt tuli ka see sõnum, et pean tagasi tulema ja tegusid tegema, aga selline toetus viibki mind edasi,” vastas Saaremaa, kes tunnistas, et loodab kõvast konkurentsist hoolimata juba järgmisel suvel Eesti koondises põhikoosseisu pääseda.

Vaata kogu intervjuud Alex Saaremaaga (alates 2:24.26):

scroll to top