fbpx
Close

Mis peab juhtuma, et Pärnu suudaks seeria teises mängus Tartu Bigbanki võita?

Märt Tammearu Pärnu kolmese bloki vastu ründamas. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Credit24 Eesti meistrivõistlustel peetakse täna järjekordne oluline kohtumine, kui Pärnu Võrkpalliklubi võõrustab poolfinaalseeria teises mängus kell 19.00 Tartu Bigbanki. Mängu näeb otsepildis Kanal12’s ja Postimees.ee’s.

Möödunud nädala neljapäeval Tartus peetud avamängu võitis Bigbank 3:0 (21, 20, 21). Finaali pääsemiseks tuleb alistada vastane kolmel korral. Mis saab täna pärnakate ja tartlaste duellis otsustavaks?

Kas tasemevahe tuleb välja? Nagu on öelnud ka Pärnu meeskonna peatreener Avo Keel, pole pärnakad tänavu komplekteeritud sama võimsalt nagu mitmed kodused konkurendid. Niisiis tuleb eelkõige jälgida, mida teeb Tartu Bigbank. Olgugi et avamängu võitsid tartlased kodus pealtnäha väga kindlalt, olid ka pärnakatel igas geimis oma võimalused.

Seeria avamängus tegi Bigbanki poolel kõige kahvatuma esituse Stefan Kaibald, kes sai kirja täismängu, kuid kogus vaid 4 punkti (-5). Numbriliselt ei teinud iseenesest müstilist esitust ka võistkonna rünnakuliidrid Märt Tammearu ja Albert Hurt, kes kogusid kumbki 14 punkti (+8). Seega parandamisruumi peaks Bigbankil tegelikult jaguma avamängu triumfist hoolimata küllaga.

Kumb servib paremini? Tartlased ei suutnud kodusaalis servil pärnakaid seekord surve alla panna, lüües vaid 3 ässa ja tehes 12 viga. Pärnakad kujutasid servijoone taga (ässadele tuginedes) veidi rohkem ohtu, lüües 5 ässa ja eksides samuti 12 korral. Pärnul aitas seejuures igas geimis selle elemendiga mängus hoida temporündaja Toms Švans, kes lõi kokku 15 servi, neist 3 ässa. Liiga põhiturniiri parima servimehe panusest üksi aga ei piisa, vaja on ka Martti Keele, Taavet Leppiku ja Atvars Ozolinši teravaid pallinguid.

Kas kodusaalis mängides õnnestub Pärnul serviga veel rohkem vastaseid suruda? Kergete pallingutega tartlaste vastu minna ei saa, sest vastasel juhul tuleb kiire 1-2-3 ja pall on maas. Et Pärnul üldse tekiks variant, tuleb neil panna tartlaste sidemängija Kert Toobal järjepidevalt rasketesse olukordadesse. Samas võib juhtuda ka hoopis sedasi, et tartlased saavad oma servi võrreldes avamänguga oluliselt paremini tööle ja suudavad teist mängu veelgi kindlamalt domineerima asuda.

Kes üldse alustavad? Alar Rikberg alustas avamängu diagonaalründaja kohal Märt Tammearuga, jättes Siim Põlluääre varusse. Avo Keel otsustas aga nurgaründaja positsioonil kasutada Taavet Leppikut ja Atvars Ozolinši, varumehed Aleksandr Poplejetev ja Tony Tammiksaar pääsesid platsile alles mängu teises pooles. Kui Ozolinš tegi oma töö avamängus enam-vähem hästi ära (rünnak 43% ja servi vastuvõtt 55%), siis Leppik ei saanud kuidagi rünnakuid maha. Tema rünnakuprotsendiks kujunes tagasihoidlik 24 (vastuvõtt aga kõrge 78%). Kui tartlased suudavad ka sedasi seda duelli võita, et üks põhiründajatest head mängu ei tee, siis pärnakatel nii palju võimsust pole.

Võidu ja seeria viigistamise eelduseks on Kristaps Platacsi, Atvars Ozolinši ja Taavet Leppiku õnnestumine. Servi vastuvõtt peab Ozolinšil ja Leppikul olema 50+ protsenti ja rünnak kogu triol 40+ protsenti. Vangerdustest veel nii palju, et Rikberg võib vabalt Põlluääre taas algkoosseisu tuua ja Tammearu tagasi nurgaründaja kohale liigutada, Keel aga ilmselt Popletejevi ja Tammiksaarega kohtumist alustada ei plaani. Vigastuse tõttu võib taas mängust eemale jääda temporündaja Harri Palmar, ent see pole suures plaanis võtmeküsimus.

Võimalikud algkoosseisud:

Pärnu Võrkpalliklubi: sidemängija Martti Keel, nurgaründajad Taavet Leppik ja Atvars Ozolinš, temporündajad Toms Švans ja Markus Veltson, diagonaalründaja Kristaps Platacs ja libero Silver Maar.

Tartu Bigbank: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Märt Tammearu ja Albert Hurt, temporündajad Kevin Soo ja Alex Saaremaa, diagonaalründaja Siim Põlluäär ja libero Rait Rikberg.

scroll to top