fbpx
Close

Mis saab koondisesuve alguses neljast Prantsusmaal mängivast eestlannast?

Eliise Hollas, Polina Bratuhhina-Pitou, Kristel Moor ja Kristiine Miilen. | Foto: erakogu

Eesti rahvusnaiskond koguneb kuuendal mail, ent mitmed koondise põhitegijad võivad võistkonnaga liituda alles kuu teises pooles.

Kõige hiljem lõppeb tõenäoliselt hooaeg Prantsusmaa esiliigaklubis Terville’is mängivatel Kristiine Miilenil, Kristel Mooril, Eliise Hollasel ja Polina Bratuhhina-Pitou’l. Nimelt ootab Terville’i 18. ja 19. mail, mil koondis peab viimased kontrollkohtumised Soomega, ees esiliiga karikavõistluste finaalturniir, mis toimub nende koduõuel.

Eesti koondise mänedžeri Mihkel Sagari sõnul on võrkpalliliidul õigus eestlannad 16. mail koju tuua.

“15. mail lõpeb rahvusvaheline klubihooaja periood, mis tähendab seda, et 16. maist peaksid naised olema koondise jaoks vabad. Ent loomulikult ei soovi me klubile halba. Oleme Prantsusmaa alaliitu saatnud palve, et turniir toodaks varasemaks,” ütles Sagar eile.

22-aastane Miilen kinnitas täna Võrkpall24.ee’le, et Prantsusmaa alaliit polnud nõus kuupäevi muutma ja nii jõuavadki eestlased kodumaale teistest enam kui kaks nädalat hiljem.

Terville’i neliku näol on tegu Eesti koondise oluliste lülidega. Nii Miilen, Hollas kui Moor on potentsiaalsed põhikoosseisu kandidaadid ja Bratuhhina-Pitou vahetusmängija.

Euroopa Hõbeliigat alustab Eesti naiskond 25. mail võõrsil Sloveenia vastu.

scroll to top