fbpx
Close

Mis saab Tähest ja Perugiast? “Olukord on väga segane.”

Robert Täht (vasakul) ja Perugia. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna nurgaründajal Robert Tähel ja tema koduklubil Perugial on Itaalias käsil segased ajad, sest keegi ei tea täpselt, kui palju koroonaviirus hooaja otsustavat faasi mõjutab.

“Keegi ei tea täpselt, mis saama hakkab. Olukord on väga segane,” tunnistas Täht. “Elame tõesti päev korraga. Teisipäeval peaksime mängima kodus Meistrite liiga veerandfinaali kordusmängu Novõi Urengoi Fakeliga, aga olen kindel, et Itaaliasse nad ei tule. Venemaal on kehtestanud reegel, et kõik, kes Itaaliast tagasi tulevad, peavad mitu nädalat olema karantiinis. Seega, see variant ei tuleks kõne alla, sest neil on koduliigas vaja vahepeal mänge mängida. Võimalik, et meie mäng peetakse neutraalsel pinnal. Eeldasin, et võib-olla venelased loobuvad kordusmängust (Perugia võitis võõrsil Fakelit 3:1 – toim.), aga paistab, et nad tahavad ikkagi igal juhul mängida. Ma arvan, et CEV oleks pidanud tegema varem suured muudatused ära. Täna on õhus ka variant, et Meistrite liigas korraldatakse nelja meeskonna finaalturniir, mitte kahe võistkonna vaheline superfinaal. See tundub mõistlik muudatus.”

Itaalia liigas tehti hiljuti otsus, et kõik märtsikuu mängud peetakse tühjade tribüünide ees. Täht ja Perugia jätkavad koduliigas hooaega järgmisel nädalavahetusel, kui kodusaalis mängitakse valitseva Itaalia meistri ja Meistrite liiga võitja Civitanova Lubega. Lube ja Perugia jagavad hetkel liigas esikohta, ent Lubel on jäänud mängida viis ja Perugial neli kohtumist.

“Klubijuhid pole just väga õnnelikud, et me tühjade tribüünide ees mängima hakkame, sest piletitulu on arvestatud igal võistkonnal eelarve sisse. Pealegi on kõik allesjäänud mängud väga olulised meie jaoks,” selgitas Täht.

scroll to top