fbpx
Close

Mis tõi Kocki maailma tippklubist otse Pärnusse?

Eder Levi Kock (vasakul) tähistamas meeskonnakaaslastega klubide MM-i võitmist. | Foto: FIVB

Maailma tippklubidest ei saabu Eesti liigasse mängima mehi just iga päev. Brasiilia hiiu Sada Cruzeiro Volei temporündaja Eder Levi Kock on meeldiv erand, kes liitus sel nädalal meie meistermeeskonna Pärnuga.

26-aastane ja 205-sentimeetrine Kock mängis Sada Cruzeiros viimased neli hooaega. Aastatel 2016-2018 tuli ta Brasiilia meistriks, möödunud hooaeg lõpetati pronksiga. Kock krooniti 2015. ja 2016. aastal Sada Cruzeiro ridades ka klubide maailmameistriks, olgugi et kummalgi hooajal finaalis ta Kaasani Zeniidi vastu väljakule ei pääsenud. Varumeheks ei saa Kocki siiski pidada, sest nende aastate jooksul teenis ta Brasiilia esiklubis ka palju mänguaega.

Võrkpall24 uuris Pärnu mänedžerilt Reio Tilgalt ja peatreenerilt Avo Keelelt, mil moel sai taoline tehing teoks.

“Parematest klubidest parematesse klubidesse liiguvadki mehed. Siin pole midagi imelikku!” lõõbib Keel alustuseks.

“Jõudsime temani läbi ühe Brasiilia agendi. Võtsin ühendust selle agendiga ja uurisin, kas tal oleks mõnd brasiillast pakkuda, kes võiks meile sobida ja oleks vastava hinnaklassiga. Nii ta pakkuski augusti lõpus Kocki välja,” lisab Tilk, kelle sõnul polnud Pärnu eelmise hooaja brasiillasest täht Chizoba Neves Atu tehinguga seotud.

Keele hinnangul võis Kock jääda kodumaal hea lepinguta hiljutise operatsiooni tõttu.

“Tal oli tegelikult kevadel põlveoperatsioon. Brasiilia on suur maa ja seal on palju võrkpallureid. Ju siis olid kõvemad klubid juba komplekteeritud selleks ajaks, kui tema põlve korda sai,” arutleb Keel. “Ilmselt tulid Reio ja ja Kocki agent üksteisele vastu ja jõudsid kokkuleppele.”

“Video pealt jättis ta väga hea mulje. Tal on nii rünnak kui ka blokk väga hea. Kock on nüüd nädal aega hüpanud. Esmaspäeval teevad meie arstid veel igaks juhuks testid, et tema seisund üle kontrollida. Aga ta tundub selline avatud ja aus spordimees olevat, kes vaevalt midagi varjab. Lepingus on siiski konkreetsed punktid, mis lubavad teha teatud otsuseid, kui mängija pole sellises konditsioonis, nagu agent on kirjeldanud,” lisab Keel.

Nimetatud põlveoperatsiooni tõttu pole täna veel kindel, kas Kock saab meeskonda juba hooaja esimestes mängudes aidata või tuleb talle taastumiseks rohkem aega anda.

 

Eder Levi Kocki tipphetked hooajast 2016/17:

scroll to top