fbpx
Close

Mis üllatas Poola peatreenerit Eesti koondise mängus?

Poola koondise peatreener Vital Heynen. | Foto: CEV

Eesti võrkpallikoondis andis täna oma EM-i avamängus valitsevale maailmameistrile Poolale kõva lahingu, kuid kaotas tulemusega 1:3 (22:25, 27:25, 22:25, 17:25).

Poola koondise peatreener, belglane Vital Heynen sõnas Võrkpall24’le antud intervjuus, et Eesti varumehed suutsid neid kõvasti survestada.

“Esimesed kaks geimi mängis Eesti täpselt sellise koosseisuga, nagu me ennustasime, kuid kolmandas ja neljandas geimis panite te sisse teised mehed. Mind ausalt öeldes üllatas see. Samuti üllatas mind teie teise ešeloni mäng. Nad tegid väga hea esituse ja panid meid tihti surve alla. Seda ma tõesti ei oodanud,” lausus 50-aastane võrkpallimaestro.

Küsimusele, kuidas ta hindab Eesti koondise ja oma tulevase hoolealuse Robert Tähe tänast mängu, vastas ta kiirelt ja lühidalt: “Eesti mängis hästi. Tõesti väga korralik esitus Eesti poolt. Ma tunnen Robertit juba viis aastat. Nii palju, kui ta väljakul oli, mängis ta hästi ja see ei olnud minu jaoks üllatus,” rääkis eelmisel aastal Poola maailmameistriks tüürinud treener.

Heynen ei kasutanud täna platsil oma tavalist põhikoosseisu ja andis võimaluse ka noorematele meestele.

“See oli minu otsus nii teha. Nad peavad õppima mängima sellistes situatsioonides. Nad mängisid hästi ja ma ei pidanud vajalikuks teha palju vahetusi.”

“Ütleme nii, et esimene mäng oli meie poolt natukene rabe. See on ka arusaadav, sest see on meil esimene mäng üle pika aja. Aga ma usun, et läheme mäng-mängult järjest paremaks,” sõnas ta.

Belglase sõnul ootab ta kõige rohkem pühapäevast kohtumist Hollandiga.

“Ootan pühapäevast mängu Hollandiga väga, sest olen pooleldi hollandlane ja pooleldi belglane ning elan Hollandi piirile väga lähedal. Minu pere töötab Hollandis, kuid loomulikult soovin ma Hollandi vastu võitu, ” lisas Heynen.

scroll to top