Eesti naiste ja meeste vollekoondised pääsesid siiski OM-valikturniiri otsustavasse ringi!

Mart Tiisaar. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rannavõrkpalli meeste ja naiste koondised pääsesid Tokyo olümpiamängude kontinentaalkarikasarja kvalifikatsiooniturniiri kolmandasse ringi, vahendab võrkpalliliit.

Finaalis ehk kolmandas ringis võitlevad olümpiapiletite nimel vaid need mängijad/koondised, kes pole veel olümpiapiletit kindlustanud, lisaks 15 koondisele osaleb finaalis korraldaja. Tokyo olümpiale pääsevad vaid turniiri võitjad.

Mais peetud teises ringis oli kolm alagruppi, igast alagrupist pääses edasi kolmandasse ringi viis koondist, ent kuna osad neist teenisid koha olümpia edetabelikohaga ja kolmandas ringis ei osale, sai kolmandasse ringi ka Eesti.

Otsustav finaalturniir toimub nii meestele kui naistele Hollandis Haagis 23.-26. juunini. Mängitakse play-offi süsteemis riik riigi vastu. Esmalt lähevad vastamisi ühe riigi esiduo ja teise riigi teine paar. Teises mängus kohtuvad ülejäänud kaks paari. Kui seis jääb 1:1, peetakse otsustav mäng, kus kumbki riik saab ise otsustada, kelle ta väljakule saadab.

See, kellega Eesti koondised vastamisi lähevad, selgub kolmapäeval kell 17.30 otseülekandes toimuval loosimisel. Loosimist näeb volley.ee Facebooki lehel.

Eestit esindavad meestest Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar ning Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov. Teise ringi turniiri lõpetas Eesti 6. kohaga.

Naistest moodustavad koondise Heleene Hollas – Liisa Soomets ning Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov. Eesti naiskond lõpetas kvalifikatsiooniturniiri 7. kohaga ja esialgu samuti järgmisse ringi ei pääsenud.