Eesti volleduod MK-l medalimängudele ei pääsenud

Kusti Nõlvak rünnakul alagrupi esimeses mängus tšehhide vastu. | Foto: FIVB

Sel nädalavahetusel saime kaasa elada nii Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaare (maailma edetabeli 36.) kui ka Timo Lõhmuse ja Dmitri Korotkovi (129.) matšidele MK-sarjas. Mõlemad paarid kaotasid veerandfinaalis ning homsetele medalimängudele ei pääsenud, vahendab volley.ee.

Prahas 2-tärnilisel MK-turniiril 3. asetatud Nõlvak ja Tiisaar läbisid enda alagrupi puhaste paberitega. Esimeses mängus alistati Tšehhi paar Frantisek Knobloch/Lukas Kittel (926.) 2:0 (21:12, 21:16). Alagrupi teises mängus said eestlased Brasiilia duo Oscar Brandao/Saymon Barbosa Santose vastu loobumisvõidu.

Täna toimunud veerandfinaalis kaotati äärmiselt tasavägises mängus Saksamaad esindavatele Philipp Arne Bergmannile ja Yannick Harmsile (225.) 1:2 (19:21, 22:20, 13:15). Seega lõpetasid Nõlvak ja Tiisaar hooaja viimase MK-turniiri 5. kohaga.

Korotkov ja Lõhmus Budapestis võistlustules. | Foto: FIVB

Eesti teine paar Timo Lõhmus/Dmitri Korotkov osales 1-tärnilisel MK-etapil Budapestis, kus eile kaotati alagrupi esimeses mängus 1:2 (19:21, 21:19, 6:15) maailma 80. paarile, kaksikvendadele Javier ja Joaquin Bellole Inglismaalt.

Täna kohtuti alagrupi otsustavas voorus kodupubliku ees võistelnud Csanad Petiku ja Marton Udvarhelyiga (880.), kes alistati tulemusega 2:0 (21:19, 21:10). Hommikune hoog jätkus ka sõelmängudes, kui 12 parima seas alistati 2:0 Iisraelist pärit paar River Day/Kevin Cuzmiciov (398.). Esimene geim võideti kindlalt 21:14. Teises geimis ei tahtnud iisraellased eestlasi sedavõrd kergesti veerandfinaali lubada. Lõhmus ja Korotkov suutsid teise geimi siiski võita 30:28.

Kaheksa parima seas seisis ees tugev Itaalia paar Gianluca Dal Corso/Tobia Marchetto (98.), kellele alistuti 0:2 (15:21, 19:21). Lõhmusele ja Korotkovile tasuks 5. koht.