Mõnnakmäe tegi Prantsusmaal debüüdi, Ennok puhkas ja mehed pidasid maratonlahinguid

Anu Ennok, Liis Kullerkann ja Julija Mõnnakmäe Nancy särgis. | Foto: erakogu

Prantsusmaa kõrgliigas debüteeris nädalavahetusel Eesti rahvusnaiskonna kapten Julija Mõnnakmäe, kelle koduklubi Vandoeuvre-les-Nancy kaotas võõrsil liiga liidrile Mulhouse’ile 0:3 (16, 17, 17).

28-aastane sidemängija alustas kohtumist vahetusmängijana, kuid pääses terveks teiseks geimiks Adeline Aubry asemel platsile. Kohtumise viimasel kolmandikul oli väljakul taaskord Aubry.

Nancy temporündaja Liis Kullerkann realiseeris 13 tõstest 5 (38%) ja koguski 5 punkti. Võistkonna kolmas eestlanna Anu Ennok pidas tõsisema vigastuse tekkimise vältimiseks pisikese mängupausi ning peaks uuesti väljakul olema sel nädalal.

Mulhouse on kogunud 17 võitu ja 1 kaotuse ning liigub põhiturniiri võidu suunas, Nancy paikneb 9 võidu ja 9 kaotusega kaheksandal kohal.

Prantsusmaa meeste kõrgliigas oli möödunud nädalal võidukas Tourcoing, kes alistas koduväljakul tõelises maratonmängus 3:2 (-25, 23, -27, 21, 18) mulluse finalisti Chaumont’i. Nurgaründaja Martti Juhkami kuulus küll Tourcoing algkoosseisu, ent vahetati kehva alguse tõttu kiirelt pingile. Eestlase arvele jäi 2 punkti (+1).

Chaumont paikneb liigatabelis 11 võidu ja 8 kaotusega kuuendal ning Tourcoing 7 võidu ja 12 kaotusega üheksandal kohal.

Prantsusmaa esiliigas sai hooaja teise kaotuse Pariisi Volley, kes jäi kodus 2:3 (21, -22, 20, 21, -18) alla Martigues’ile. Temporündaja Ardo Kreek tõi kaotajatele 13 punkti (+7).

Pariis juhib siiski esiliigat 16 võidu ja 2 kaotusega, Martigues asub 13 võidu ja 5 kaotusega kolmandal tabelireal.