fbpx
Close

Movembrile ilusa punkti pannud Saar: neli-viis nurgameest on minust Eestis hetkel paremad

Kevin Saar ja meeskonna libero Hayden Boehle. | Foto: erakogu

Kevin Saare koduklubi Saint-Quentin on alustanud Prantsusmaa esiliigat hästi. Neljapäeva õhtupoolikul alistati koduväljakul 3:2 (25, -26, 19, -21, 12) Cambrai ja kerkiti tabelis juba teiseks.

Teist aastat välismaal mängiv Saar pääses väljakule neljanda geimi teises pooles Eldin Demirovici asemele ja tõi 6 punkti (+2). Võrdluseks, Demirovic kogus kolm korda pikema mänguaja jooksul 9 punkti (+4).

“Olen alustanud viimast nelja mängu pingilt,” tõdeb Saar Võrkpall24 kõnele vastates. “Nurgaründajatest on olnud põhikoosseisus meeskonna nimekaim mängija, aastaid Prantsusmaa kõrgliigas mänginud Demirovic ja peatreener Dario Dukici poeg Marin Dukic. Marinile pole kellelgi ühtegi etteheidet – ta on väga hästi mänginud (tõi Cambrai vastu 21 punkti, +11) -, aga Demirovici alles üritatakse mängima saada. Mõistan treeneri valikut – ta soovib, et meeskonna kalleim mängija oma palga välja teeniks. Seepärast eelistataksegi teda minule.”

Eesti koondise kandidaatide hulka kuuluv Saar teadis, et ta on klubisse toodud kolmandaks nurgaründajaks, ning varumeeste hulka kuulumises ta otseselt pettunud pole. Küll aga loodab ta aja jooksul end ikkagi algrivistusse mängida.

“Tunnen end siin hästi,” ütleb Saar hetkegi mõtlemata. “Sain eile (üle-eile – toim.) ühe geimi jooksul praktiliselt sama palju tõsteid kui Demirovic kolme ja poole geimiga. See näitab, et sidemängijad usaldavad mind palju rohkem. Meil on kolm võrdsel tasemel nurgaründajat ja konkurentsi ma ju tahtsingi, sest eelmisel hooajal Šveitsis (Saar mängis Luzernis – toim.) konkurents puudus. Ainult see kriibib natuke hinge, et võiksin olla ka teine nurgaründaja hetkel.”

Oma eelmise koduklubi, Šveitsi liiga keskmiku Luzerniga pole Saare sõnul mõtet Saint-Quentini võrreldagi.

“Saint-Quentin on kõvasti tugevam,” ütleb ta. “Siin ei ole võrdlemise kohtagi. Kui meie praegusi esitusi vaadata, siis võiksime mängida kindlasti ka Pro A tagumise poole meeskondadega. Trennid on siin hästi karmid ja treener nõuab hästi palju. Jugoslaavia mentaliteet – igas trennis tuleb endast 100 protsenti anda. Kui treeningul kehvasti mängid, vahetatakse sind kohe teisele poole võrku. Treener on ise väga kõval tasemel mänginud ja tean, et kui tema minuga rahule jääb, siis võib ta mind aidata tulevikus mõnda tugevamasse klubisse. Ta ei hoia oma mängijatest kümne küünega kinni, vaid aitab meeleldi neil kõrgemale jõuda.”

“Ma arvan, et ma pole kunagi nii heas vormis olnud kui viimastel nädalatel,” jätkab 24-aastane Saar. “Rünnakukõrgused ja servitugevused on Šveitsi-aastaga sammu võrra edasi läinud. Ja kindlasti ka kaitsemäng, mille osas on Prantsusmaa esiliigas eriti kõrged nõudmised. Treener käsib näiteks trennis seista mängijal kolme meetri peal ja meeskonnakaaslased hakkavad siis palle peksma. Kui silmad kinni paned, saad tappa. Ka see pole siin mingi eriline nähtus, kui mängija trennist minema saadetakse. Kui oled tüdinud näoga ja ei pinguta maksimaalselt, siis treener kaua ei oota. Mind pole veel minema saadetud, aga tribüünidele treppe jooksma on mind ja treeneri poega pandud küll, kui meie omavaheline konkurents treeneril kopa ette viskab.”

Saare hinnangul võib Saint-Quentin heidelda Prantsusmaa esiliigas tänavu finaalipääsu eest, ent Saare mõne aasta taguse meeskonnakaaslase, Pärnu Võrkpalliklubi endise temporündaja Toms Švansi koduklubi Saint-Nazaire paistab teistest üle olevat.

“Saint-Nazaire’il on oluliselt suurem eelarve kui teistel ja neile on tõesti raske vastu saada. Meie meeskonnas on tänavu näiteks vaid kümme lepingulist mängijat, neistki üks on hetkel vigastatud. Trennis käib seega üks lepinguta mees meid aitamas. Trennis mängimegi viis-viie või kuus-viie vastu. Meeskonnas on kokku üks diagonaal- ja kolm nurgaründajat. Kuna diagonaalid küsivad suurt palka, siis hoitakse selle pealt raha lihtsalt kokku,” räägib Saar. Eesti tänavuse aasta parima motosportlase nimekaim loodab koondises uuele peatreenerile silma jääda, olgugi et teab, kui kõva konkurents hetkel nurgaründaja kohale on.

“Tase on kõvemaks läinud, aga eks tugevamad jäävad ellu. Neli-viis nurgameest on hetkel minust paremad – (Robert) Täht, (Kristo) Kollo, (Martti) Juhkami, (Keith) Pupart ja (Andrus) Raadik -, kuid loodan neile järele jõuda. Eks saab näha, kas uus treener plaanib näiteks vanemaid mehi nagu Pupartit ja Raadikut kahe aasta pärast EM-ile kaasata. Olen hetkel enda hinnangul võrreldaval tasemel (Märt) Tammearuga, aga tema on noorem ja see annab talle kõva eelise,” vaagis Saar.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht
scroll to top