fbpx
Close

Müstiline Chizoba tõi Pärnule finaali avamängus muljetavaldava võidu

Chizoba kerkis sarnaselt poolfinaalseeriale Pärnu põhitegijaks. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti meistrivõistluste finaalseeriat alustas paremini Pärnu Võrkpalliklubi, kes võttis võõrsil Tartu Bigbanki vastu kindla 3:1 (25, -19, 15, 20) võidu.

Avo Keele hoolealused tegid meeskondlikult hiilgava partii. Ometi kerkis üks mees selgelt esile, sest Pärnu brasiillasest diagonaalründaja Chizoba kogus üleplatsimehena 36 punkti (+26). 21-aastane Chizoba, kes suutis imeliselt palli blokist üle, läbi ja mööda mängida, realiseeris 50 tõstest koguni 32 (58%), lisaks kanti tema arvele 3 serviässa ja üks blokipunkt. Ilja Kovalovi asemel algkoosseisu kuulunud Atvars Ozolinš lisas 15 (+9), Taavet Leppik 11 (+2) ja Toms Švans 8 punkti (+4).

Tartlased olid seevastu rünnakute lahendamisega selgelt hädas. Andrei Ojametsa meeskonnas ei tekkinudki konkreetset liidrit, kellele rasketel hetkedel loota saanuks. Hindrek Pulk ja Samuel Walker kogusid lõpuks 11 punkti (vastavalt +5 ja +4), Meelis Kivisild ja Stefan Kaibald sekundeerisid 9 punktiga (mõlemal +5).

Pärnu teenis täna 12 ja Tartu vaid 5 blokipunkti. Pärnakate rünnakuprotsent oli 50 ja Tartul 37, vastuvõtt vastavalt 57 ja 46. Statistika.

Nelja võiduni peetav finaalseeria jätkub laupäeval kell 18.00 Pärnus.

scroll to top