Müstiline maratonmäng: Saaremaalt rööviti võit, leegionär tõi Pärnule 46 punkti!

Avo Keel ja Chizoba Neves Atu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pärnu Võrkpalliklubi asus Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriat Saaremaa Võrkpalliklubi vastu kaks – null juhtima, võites täna võõrsil peetud mängu 3:2 (26:24, 22:25, 25:23, 35:37, 22:20). Matš kestis 2 tundi ja 50 minutit.

Seeria teises mängus jagus põnevust esimesest minutist viimaseni. Saaremaa tuli kahel korral kaotusseisust välja – seejuures neljas geim võideti 37:35 – ning oli viiendas geimis võidu lävel. Olgugi, et põnevaid hetki jagus geim- ja isegi matšpallide hulka mitmeid, eristus üks teistest selgelt. Saaremaa eduseisul 18:17 lõi austraallane Sam Boehm kindla serviässa, mida tõestas ka videokordus, ent kohtunikud lugesid palli auti. Lõpuks õnnestus hoopis Pärnul 22:20 geimivõiduga mängule punkt panna.

Pärnu meeskonna brasiillasest diagonaalründaja Chizoba Neves Atu püstitas Eesti liiga play-off’i punktirekordi, kogudes suisa 46 punkti (+26). Taavet Leppik lisas 16 (+5) ja vigastatud Ilja Kovalovit asendanud Atvars Ozolinš 11 (-1) punkti. Saarlastele tõi Eddie Rivera 27 punkti (+15) ja Siim Põlluääre asemel väljakule sekkunud Sam Boehm 20 punkti (+10). Statistika.

Kolme võiduni peetav seeria jätkub pühapäeval Kuressaares. Saaremaal on selg nüüd vastu seina.