fbpx
Close

Muudatused plaanides: Eesti meistrid selguvad tänavu esmakordselt enne Balti meistreid

Valitsev Eesti meister on 2019. aastast Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Karl Rinaldo

Credit24 Meistriliiga ja seal osalevate klubide ühise otsusena toimub Final Four turniir ja sellele eelnevad play-offid aprillis. Eesti klubid peavad Eesti meistrivõistluste play-offide eel ka ühe vaheringi.

Et kaks poolprofessionaalset Läti klubi Daugavpils ja Jelgava Biolars pole saanud Lätis kehtivate rangete koroonapiirangute tõttu juba mõnda aega treenida ega mängida ja ei saa seda teha veel niipea, arvestati nendega peetud mängude punktid Credit24 Meistriliiga ehk Balti liiga tabelist maha ja need kaks klubi hooaega ei lõpeta.

Vaata uuenenud tabeliseisu.

Credit24 Meistriliiga play-offid algavad kaheksa meeskonna osalusel aprillis. Omavahel kohtuvad põhiturniiri 1. ja 8. koha saanud meeskonnad, 2. ja 7., 3. ja 6. ning 4. ja 5. koha saanud meeskonnad. Mängitakse kahe võiduni. Nelja klubi osalusel peetav finaalturniir toimub põhiturniiri võitja kodusaalis.

Veebruaris peavad Eesti klubid omavahel ka Eesti meistrivõistluste vaheringi mängud ning seejärel märtsikuus Eesti meistrivõistluste play-offid, mis algavad poolfinaalidest. Kunagi varem pole Eesti meister enne Balti liiga võitjat selgunud.

Vaheringis mängivad kõik klubid omavahel ühe ringi. Vaheringi asetused pandi paika järgmiselt: kaks alumist ehk Pärnu Võrkpalliklubi ja TalTech (vastavalt nende positsioonile hetkel turniiritabelis) enam esikolmikusse tõusta ei oleks saanud, seega nende kohtadeks jäid 4. ja 5. Esikolmik loositi, sest nii Saaremaa Võrkpalliklubil, Bigbank Tartu kui Selver Tallinnal on võimalus tõusta esimeseks. Loosiga sai 1. asetuse Bigbank Tartu, 2. asetuse Saaremaa VK ja 3. Selver.

Eesti võistkonnad saavad pärast põhiturniiri lõppu vahegruppi kaasa stardipunktid 5 p.-1 p. (põhiturniiri 1. asetus 5 punkti, 2. asetus 4 punkti, jne.). Vahegrupi lõplik paremusjärjestus (stardipunktid + mängudelt saadud punktid) paneb paika poolfinaalide paarid, 1. koht vs 4. koht ja 2. koht vs 3. koht. Vahegrupis viimaseks jäänud võistkond langeb edaspidistest võistlustest välja ja saavutab EMV raames viienda koha.

scroll to top