fbpx
Close

Muutused vollemaastikul: Korotkov ja Tanila siirdusid saalist randa, Nõlvak ja Tiisaar vahetavad paarilist

Vasakult: Mart Tiisaar, Kusti Nõlvak, Indrek Verro, Mihkel Tanila ja Dimitri Korotkov. | Foto: Nõlvak-Tiisaar Gerardo’s Toys

Sel nädalal toimub Türgi läänerannikul Aydinis kahe tärniga rannavolle MK-etapp, kus on kohal suisa neli Eesti võrkpallurit. Meie ainsate profimängijate Kusti Nõlvaku (27) ja Mart Tiisaare (27) kõrval asuvad rannas oma esimesi samme tegema Mihkel Tanila (27) ja Dmitri Korotkov (20).

Tõsi, suvistel Eesti rannavolle etappidel on nii Tanila kui Korotkov mänginud erinevate paarilistega aastaid. Põhikohaga olid mõlemad siiani aga ikkagi saalivõrkpallurid. Tanila tuli lõppenud hooajal Saaremaaga Eesti karikavõitjaks ja Korotkovil jäi seljataha elu esimene välishooaeg Belgias Mont-Saint-Guibert’is. Eestlasi aitab Türgis treenerina Indrek Verro.

Tiisaar ja Nõlvak võtsid kaasmaalased kampa, sest Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniiril peab igat riiki esindama kaks paari. Esialgsete plaanide kohaselt treenib vastloodud Eesti koondis koos kuni juuli lõpuni. Suve lõpus peavad Tanila ja Korotkov langetama põhimõttelise otsuse – kas jätkata karjääri ranna- või saalivõrkpalluritena.

Türgis toimuval MK-etapil otsustasid eestlased vahetada paarilisi, sest vastasel juhul poleks Tanila ja Korotkov turniirile peale pääsenud. Nii mängibki Nõlvak seekord Tanilaga ja Tiisaar Korotkoviga. Mõlemad Eesti paarid alustavad turniiri neljapäeval kvalifikatsioonist, kus 16 duost neli paremat edenevad põhiturniirile.

“Ma arvan, et paaride vahetus mõjub hästi ka meile,” sõnas uute treeningkaaslaste üle rõõmu tundev Nõlvak Võrkpall24.ee’le.

Türgist lendavad eestlased otse Hiinasse, kus toimub uuel nädalal nelja tärni MK-etapp. Nõlvak ja Tiisaar pääsesid otse põhiturniirile, Tanila ja Korotkov alustavad kvalifikatsioonist.

scroll to top