Naaber kerkis tippude lahingus meeskonna parimaks, ent Akaa jättis kõik võimalused kasutamata

Mart Naaber ja Oliver Lüütsepp tänase mängu soojenduse ajal. | Foto: Karl Rinaldo

Oliver Lüütsepa juhendatav Akaa Volley teenis Soome liigas pärast oktoobrit esimese kaotuse, kui jäi kodus 0:3 (20, 24, 21) alla Savo Volley’le.

Täismaja ehk 633 inimest. Seljataga 13-mänguline võiduseeria, nende hulgas 1:2 kaotusseisust teenitud võõrsilvõit Savo üle. Eeldused heaks mänguks olid loodud. Põnev mäng tegelikult tuligi, ent lõpptulemus oli ootamatu.

Avageimis andis Akaa käest 16:14 edu ja kaotas 20:25. Naaber realiseeris ainsa tõste ja tõi 1 punkti (+1), kuid sooritas ühe resultatiivse söödu ka ise, mängides kaitsepalli järel rünnakule meeskonna liidri Urpo Sivula. Blokiga lisa ei tulnud, sest Savo vastuvõtt oli korras ja nurkadesse appi Naaber kaaslastele sisuliselt ei jõudnudki.

Teises geimis oli mängu endisest veelgi rohkem. Akaa oli suure osa geimist mõne punktiga peal ja omas seisul 24:23 geimpalli. Ent see jäi realiseerimata. Savo tuli järele ja läks mööda, võites geimi 26:24. Naaber oli Akaa üks resultatiivsemaid, kogudes 2 punkti rünnakuga ja ühe blokiga. Ees ootas 15-minutiline paus, mil mängijad läksid riietusruumi ja poolehoidjad piirakka-järjekorda.

Kolmandas geimis paistis algusest peale kuuluvat Akaale, kes haaras kiirelt 7:3 edu ja juhtis veel 16:11. Seejärel jäid Lüütsepa hoolealused aga täielikult rongi alla. Eelkõige kukkus ära liider Sivula, kes ründas järjepanu vastaste blokki. 16:16. Momentum ja ühtlasi ka mäng oli sellega käest antud – lõppskoor 21:25. Kohtumise viimastel minutitel vaat et ainsana Akaa skoori kasvatanud Naaber tõi 3 punkti rünnakult ja 2 blokiga.

Savo resultatiivseim oli pealtnäha küllaltki kehvast füüsilisest vormist hoolimata Soome võrkpallitäht Olli-Pekka Ojansivu 20 punktiga (+17), Miro Määttänen lisas 12 punkti (0). Akaa tulemuslikemaks kerkiski Naaber, kes kogus 9 punkti (+7). Eestlasest temporündaja realiseeris 8 tõstest 6 (75%), lisa tuli 3 blokipunkti näol. 27 tõstest vaid 7 (26%) realiseerinud Sivula lõpetas mängu samuti 9 punktiga (-1).

Soome liiga liidrina jätkab Loimaa Hurrikaani, järgnevad Savo ja Akaa. Järgmise mängu peab Akaa kolmapäeval võõrsil just Loimaa vastu.

Olgugi et tegu oli Soome liiga tippude heitlusega, ei tehtud mängust isegi veebis otseülekannet.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht