fbpx
Close

NÄDALA MEESKOND | Hurdast on saanud 2021. aastal liiga kuumim nimi, ent kes pääsesid veel valikusse?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

Möödunud nädalal said õige hoo sisse Credit24 Eesti meistrivõistluste vaheringi mängud, samuti peeti otsustavaid kohtumisi Balti liiga põhiturniiril. Kuni hooaja lõpuni hakkab kohaliku liiga, võrkpalliliidu ja Võrkpall24 koostöös selguma igal nädalal n-ö nädala meeskond, kuhu pääsevad parimaid esitusi teinud võrkpallurid.

Avanädalal (8-14 veebruar) sai valik järgnev:

Renet Vanker tõstetööd tegemas. | Foto: Tallinna Selver

Sidemängija: Renet Vanker (22 a, 195 cm, Tallinna Selver)

Tallinna Selveril jäi seljataha oluline nädal, sest Eesti meistrivõistluste vaheringis kindlustati tänu Pärnu alistamisele esikohta ning Balti liigas mööduti tänu võõrsil teenitud võidule Riia Tehnikaülikooli üle Tartu Bigbankist ja kindlustati põhiturniiri teine koht. Sidemängija tööd võib hinnata paljuski tema kaaslaste rünnakuefektiivsuse põhjal. Pärnuga mängus oli viiest Selveri põhikoosseisu kuulunud ründajast neljal rünnak üle 50 protsendi ning Riiaga mängus suisa kõigil viiel. Stabiilseid esitusi näidanud Renet Vanker väärib seega igati kohta nädala meeskonnas.

Albert Hurt. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Nurgaründajad: Albert Hurt (21 a, 190 cm, Tartu Bigbank) ja Kristo Kollo (31 a, 190 cm, Tallinna Selver)

Võrukas Albert Hurt on 2021. aasta esimese pooleteise kuu põhjal kogu liiga kuumim nimi. Jaanuaris liiga parimaks mängijaks valitud nurgamees on jätkanud veebruaris sarnase hooga. Nädala kõige kõrgetasemelisemas kohtumises olid just tema rünnakud paljuski need, mis aitasid tartlastel võtta kodus väärt 3:1 võidu Saaremaa üle. Hurt kogus üleplatsimehena suisa 22 punkti (+17), näidates suurepärast klassi nii rünnakul (67%) kui ka servi vastuvõtul (61%). Lisaks sai Hurt kirja 2 serviässa. Vaadates, kuivõrd hästi klapib Hurda koostöö sidemängija Kert Toobaliga, tekib tahes-tahtmata küsimus, kas taoline duo võiks ka Eesti koondises sel suvel koos särada? Tõsi, konkurents nurgaründaja kohale on rahvusmeeskonnas karm ning meie viimaste aastate parimatel võrkpalluritel Robert Tähel ja Martti Juhkamil on kindlasti soov ise suvel koondise põhikoosseisus kohad sisse võtta.

Kui Hurda koht nädala meeskonnas on kindlamast kindlam, siis Kristo Kollo konkureeris tugevalt Saaremaa ühe liidri Keith Pupartiga. Kollo kogus nädala keskel Selveri võidumängus Pärnu üle 12 punkti (+5), ent lõi eredalt särama kolm päeva hiljem, mil tõi Riia vastu üleplatsimehena 15 punkti (+10). Tartlase üldmängu tugevusest on tänaseks teadlikud juba kõik Eesti võrkpallisõbrad, ent nüüd, mil ta Andrus Raadiku puudumise tõttu uue võimaluse sai, on hakanud üha rohkem tulu tooma ka tema rünnakud. Rainer Vassiljevil seisab hooaja otsustava faasi eel ees raske valik, sest kui Kollo ja Oliver Orava kõrval kerkib uuesti heasse vormi ka Raadik, siis peab keegi jälle vahetusmehe rolliga leppima.

Mihkel Varblane. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Temporündajad: Mihkel Varblane (21 a, 201 cm, Tallinna Selver) ja Sauli Sinkkonen (31 a, 201 cm, Saaremaa VK)

Mullu napilt Eesti koondise laagrist välja jäänud Mihkel Varblane tõestas kahe viimase mänguga, et sooviks suvel end tagasi rahvusmeeskonda murda. Mängus Pärnuga kogus Varblane nelja bloki toel 8 punkti (+7), Riia vastu sai ta lühikesest mängust hoolimata kirja aga suisa 12 punkti (+10, rünnak 88%). Rõõm on näha, et lisaks muudele elementidele on Varblasel tasapisi ka jõuserv hakanud välja tulema.

Soome koondise ridades suuri mänge pidanud Sauli Sinkkonen on olnud Saaremaal tuntud eelkõige kui hea blokimees, kelle kõrval teine temporündaja Wennder Lopes on säranud rohkem rünnakul. Kohtumises Tartuga teenis aga just Sinkkonen meeskonna uuelt sidemängijalt Filip Despotovskilt suisa 17 tõstet (vaid kaks vähem kui nurgaründaja Rauno Tamme) ja kogus 11 punkti (+8). Sinkkonen edestas nädala meeskonda pääsemisel napilt nii Helger Häält kui ka Kevin Sood, kellel jäid seljataha samuti edukad mängud.

Kristaps Platacs. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Diagonaalründaja: Kristaps Platacs (21 a, 200 cm, Pärnu VK)

Jah, siin on kahtlemata nädala kõige vastuolulisem valik. Pärnu Võrkpalliklubi diagonaalründaja Kristaps Platacs piirdus nädala esimeses mängus Selveri vastu 13 punktiga (+3) ning paistis, et teda pole küll mingit põhjust kandidaatide hulka lisada, ent nädalavahetus tõestas vastupidist. Kogu nädala tähtsaimas duellis, kus oli kaalul sisuliselt pääs Eesti meistrivõistluste poolfinaali, suutis lätlane koguda kindlas võidumängus TalTechi üle 21 punkti (+16). Tõsi, TalTechi vastu ongi ehk lihtsam punkte koguda kui meie paremate meeskondade vastu, ent mängu kaal ning Platacsi rünnakute lahendamise efektiivsus (29 tõstest realiseeris 19 ehk 66%) tõid meeldiva üllatusena just temale lõpuks parima diagonaalründaja nominatsiooni. Valikust jäi sedapuhku esimesena välja Saaremaa liider Hindrek Pulk.

Cris Karlis Lepp. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Libero: Cris Karlis Lepp (22 a, 188 cm, TalTech)

Ka liberoid kõrvutades polnud lõplikku valikut teha sugugi kerge, sest väärt kandidaatidest puudust ei tulnud. Olgugi et TalTech kaotas põhirivaalile Pärnule, tuleb öelda, et libero Cris Karlis Lepa esituse taha võit ei jäänud. Pigem vastupidi, Lepp tegi vastuvõtul oma töö kenasti ära (72%), tegutses kaitses tuntud headuses ega lahkunud platsilt ka siis, kui palliga tugeva hoobi vastu näppe sai. Ajal, mil noori kiputakse pehmodeks nimetama, väärib vigastuse kiuste kohtumise lõpuni mängimine eraldi väljatoomist ja kiitust. Täna on veel lahtine, kas Lepp sel nädalal mängudes TalTechi aidata saab. Lepa asendusmehena sekkuks nädala meeskonnas platsile vanameister Rait Rikberg, kes tegi oma tervisehädade kiuste korraliku esituse Saaremaa vastu.

scroll to top