fbpx
Close

NÄDALA MEESKOND | Kaks mängijat pääses teist korda järjest valikusse, koosseisu lisandub kogemusi

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

Credit24 Eesti meistriliiga vaheringis peeti möödunud nädalal kolm kohtumist, kus Tartu Bigbank alistas võõrsil nii TalTechi kui ka Tallinna Selveri ning Saaremaa sai mandril jagu Pärnust.

Selle nädala sümboolne meeskond (15-21 veebruar) sai järgnev:

Kert Toobal tõstmas rasket palli võrgu kohalt Alex Saaremaale. | Foto: Gertrud Alatare

Sidemängija: Kert Toobal (41 a, 188 cm, Tartu Bigbank)

Sidemängijat peetakse võrkpallis teatavasti meeskonna ajuks, kelle tõstete valikust ja täpsusest sõltub olulisel määral lõpptulemus. Bigbanki kapten Kert Toobal tõestas taas ilmekalt, et on võimeline vedama oma võistkonna võiduka lõpuni isegi Selveri-suguse klubi vastu, kus tegutsevad mitmed kogenud Eesti koondise ründejõud. Hästi klappis Toobali koostöö mõlemas võidumängus Albert Hurda ja Märt Tammearuga, kes tõid kahe peale kokku nädalaga suisa 89 punkti (+56).

Hooaja esimeses pooles peamiselt pingil istunud Kristo Kollo (vasakul) kuulub nüüd juba teist nädalat järjest sümboolsesse koosseisu. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Nurgaründajad: Albert Hurt (21 a, 190 cm, Tartu Bigbank) ja Kristo Kollo (31 a, 190 cm, Tallinna Selver)

Tõepoolest, teist nädalat järjest langes nurgaründaja positsioonil valik samadele meestele. Albert Hurta pole 2021. aastal veel ükski klubi pidurdada suutnud. TalTechi vastu näitas ta 58-protsendilist rünnakuefektiivsust, lõi 3 ässa ja kogus 19 punkti (+10), mängus Selveriga olid vastavad näitajad aga 63 protsenti, 4 ässa ja 26 punkti (+15). Lisaks pakkusid nii mõnedki tema sooritused – eelkõige tagaliinist rünnates – rohkelt silmailu isegi neile, kel silmanägemine enam kõige parem pole. Sellist Võrumaa umbe hääd meest pole lihtsalt võimalik valikust välja jätta!

Aga ründava suunitlusega Hurda kõrvale sobib taas valatult hea kaitsemängu poolest tuntud Kristo Kollo, kes konkureeris pääsu eest nädala koosseisu meeskonnakaaslase Oliver Oravaga. Mõlemad mehed tegid kõrge tasemega duellis Bigbanki vastu hea mängu, kogudes vastavalt 21 (+13) ja 20 punkti (+10). Kui Orav näitas end paremast küljest servil, kus lõi kolm ässa ja tegi kolm viga (Kollo null ässa ja neli viga), siis rünnakul, blokis ja servi vastuvõtul oli kogenum mängija grammi võrra parem. Muuhulgas jäi ammuse rannavolle juunioride maailmameistri Kollo sooritustest meelde mängus Bigbankiga seegi, kuidas ta kaitsemängu olukorras, mil sidemängijat polnud võtta, libero Denis Losnikovi asemel korduvalt täpsete tõstetega kaaslasi toitis. Tõele au andes tuleb nii Kollol kui ka Oraval sama säravate esitustega jätkata, sest iga vääratus tähendaks tõenäoliselt seda, et koha algkoosseisus võtab pärast edukat hooaja esimest poolt taas sisse meeskonna kapten Andrus Raadik. Ühtegi tähtsusetut mängu pole sel hooajal teatavasti enam ees ootamas.

Wennder Lopes. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Temporündajad: Toms Švans (27 a, 198 cm, Pärnu VK) ja Wennder Lopes (29 a, 205 cm, Saaremaa VK)

Pärnu Võrkpalliklubi temporündaja Toms Švansi osas ei kahtle keegi, et tegu on Credit24 Meistriliiga viimaste aegade ühe tugevama ja stabiilsema leegionäriga. Lõbus lätlane, kes kasvatab eestlasest elukaaslasega Pärnus poega ja tütart, mängib Pärnus neljandat hooaega ja räägib juba veidi eesti keeltki. Läti koondise põhimees kinnitas möödunud nädalal taaskord, et on just ründava suunitlusega temporündaja, sest realiseeris 13 tõstest 9 (69%). Huvitaval kombel ei teinud nädala jooksul aga ükski Eesti klubi keskblokeerija superhead esitust. Nii jäi ka liiga ühe parema servijana tuntud Švansil pallingult kirja vaid üks äss, blokipunkte ei kogunenud aga üldse.

Huvitavaid nüansse jagub veelgi. Nimelt pääsesid seekord leegionäridest valikusse just temporündajad, sest kõvas konkurentsis Tallinna Selveri keskblokeerija Mihkel Varblasega teenis lõpuks koha nädala võistkonnas Saaremaa brasiillasest mängumees Wennder Lopes. Kindlas võidumängus Pärnu üle realiseeris Lopes 11 tõstest 8 (73%), lisaks kogus ta kaks blokipunkti. Sarnaselt Švansile pole aga ka Lopes viimastel aegadel enam servil nii terav olnud nagu hooaja alguses. Ka pärnakate vastu jäi ta selles vallas nullile.

Hindrek Pulk ja Saaremaa Võrkpalliklubi. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Diagonaalründaja: Hindrek Pulk (30 a, 194 cm, Saaremaa VK)

Kui nädal varem jäi Hindrek Pulk Bigbanki vastu kogutud 21 punktiga (+11) napilt välja sümboolsest meeskonnast, siis sel nädalal pole enam võimalik temata läbi ajada. Paariaastase pausi järel kodusaarele mängima naasnud diagonaalründaja oli mängus oma kunagise koduklubi Pärnuga selgelt üleplatsimees, kogudes 24 punkti (+17). Pulk teenis küll suure hulga tõsteid – 39 -, ent eksis rünnakul vaid kahel korral (!). Tema rünnakuprotsendiks kujunes hea mängu abil kõrge 56. Kui eelmise kalendriaasta lõpus oli Pulk sarnaselt kogu Saaremaa meeskonnale hambutu, siis nüüd on see mees, keda hooaja alguses platsi puhtaks löömas nägime, tagasi. Iseküsimus, kas saarlastel ka kõrvalt piisavalt ründejõudu võtta on, et Selverile ja Bigbankile kevadel vastu hakata.

Rait Rikberg. | Foto: Gertrud Alatare

Libero: Rait Rikberg (38 a, 174 cm, Tartu Bigbank)

Tartlased on sümboolses meeskonnas teenitult esindatud kolme mängijaga, sest kaks triumfi kergitasid nad tabelis esikohta Selveriga jagama. Vanameistri Rait Rikbergi servi vastuvõtt oli nii mängus TalTechi kui ka Selveriga Bigbanki parim (vastavalt 78% ja 56%), samuti hoidis ta endale omasel häälekal moel ohjes kogu võistkonna kaitsemängu. Kuna Rikberg tegeleb võrkpallimänguga üha süveneva põlveprobleemi kiuste, pole sugugi välistatud, et tänavune hooaeg jääb 38-aastase tartlase karjääri viimaseks, nii et võrkpallisõpradel tasub tema mänge nautida veel seni, kuni on võimalik.

Loe ka: NÄDALA MEESKOND | Hurdast on saanud 2021. aastal liiga kuumim nimi, ent kes pääsesid veel valikusse?

scroll to top