fbpx
Close

NÄDALA MEESKOND | Kes pääsesid poolfinaalseeria esimeste mängude järel valitute hulka?

Nädala sümboolne koosseis. | Fotod: Riina Vals/SK Duo, Alan Mehik/Saaremaa VK

Credit24 Eesti meistrivõistluste mõlemas poolfinaalseerias on tänaseks mängitud kaks kohtumist ja aeg viimase nädala sümboolse koosseisu valimiseks küps.

Nädala meeskonna sidemängijaks osutus Renet Vanker, kelle kiired ja täpsed tõsted tüürisid Tallinna Selveri kahe kindla 3:0 võiduni Saaremaa Võrkpalliklubi vastu. Vankeri headusest räägib seegi, et saarlaste leegionäridest temporündajad pole suutnud seni Selveri mängu sugugi hästi lugeda ja on kogunud kahe mängu peale kokku vaid kaks blokki.

Poolfinaalseeriate selgelt kõige eredamalt esile kerkinud nurgaründaja on olnud seni Selveri kapten Andrus Raadik, kes sekkus avamängus Kristo Kollo asemel vahetusest väljakule ja pole enam tagasi vaadanud. Avamängus kogenud pärnakalt pooleteise geimiga 8 (+4, rünnak 50%) ja teises täismänguga juba 19 punkti (+15, rünnak 71%!).

Teise nurgaründaja valimine kujunes oluliselt keerulisemaks, sest Albert Hurt ja Oliver Orav võiksid justkui koosseisu pääseda, samas pole kumbki senistes poolfinaalmängudes päris oma õiget mängu veel üles leidnud. Nii kerkis esile hoopis Saaremaa kapten Keith Pupart, kes kogus avamängus Selveri vastu 12 punkti (+9, rünnak 57%, 3 blokki) ja teises 8 punkti (+6, rünnak 50%, 1 blokk). Arvestades seda, kuivõrd kahvatult on Saaremaa meeskond seerias tegutsenud, annab taolisi numbreid kokku saada. Tõsi, kui uue sidemängija Filip Despotovskiga toimib Puparti töö õlitatult, siis servi vastuvõtul on ta võrreldes oma hooaja paremate esitustega seerias seni sammu tagasi astunud.

Temporündajatena pääsesid sedapuhku koosseisu Tartu Bigbanki mehed Alex Saaremaa ja Kevin Soo. Avamängus Saaremaalt 10 (+5) ja Soolt 8 punkti (+6), teises Saaremaalt üleplatsimehena 15 (+10) ja Soolt 7 punkti (+6). Kõige üllatavam on seejuures fakt, et Soo ja Saaremaa, keda ei peeta tartlaste parimateks servijateks, olid teises mängus Pärnuga kõige efektiivsemad selles ampluaas. Soo lõi lõpuks suisa 21 pallingut (1 äss) ja Saaremaa 16 pallingut (3 ässa). Siinkohal tuleb lisada, et teiste klubide keskblokeerijad pole seni poolfinaalseeriates veel midagi sellist korda saatnud, et kohta sümboolses koosseisus vääriks.

Parim diagonaalründaja on olnud seni Selveri üks liidreid Renee Teppan, kes tõi avamängus Saaremaa vastu üleplatsimehena 15 (+9, rünnak 57%) ja teises samuti 15 punkti (+11, rünnak 60%). Et Hindrek Pulk saarlasi teises mängus ei aidanud ning Tartu mängijad Märt Tammearu ja Siim Põlluäär ning Pärnu mees Kristaps Platacs pole erilisi numbreid näidanud, oli valik üsna selge.

Libero positsioonil valitakse sümboolsesse koosseisu mängijaid reeglina visuaali põhjal, sest statistikas kajastuva rünnaku, servi ja blokiga nemad teatavasti ei tegele. Puhtalt tänu seeria teisele mängule pääses seekord sümboolsesse koosseisu Pärnu libero Silver Maar, kes tõi tartlaste vastu igast asendist palle kaitses üles. Maari kohavalik ja mänguolukordade tunnetamine väärib kahtlemata esiletõstmist ja kiitust, olgugi et meeskond ei suutnud tema head tööd tihti punktiks vormistada.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Võrkpall24.ee (@vorkpall24.ee)

scroll to top