fbpx
Close

Nädalavahetusel peeti Pärnus Baltikumi suurim rannavollefest noortele

Kuni 20-aastaste noormeeste konkurentsis võidutsesid Eesti parim juunioride rannavollepaar Märt Tammearu ja Timo Lõhmus. | Foto: volley.ee

Möödunud nädalavahetusel lõppes Pärnus 9. korda toimunud Petronas Beach Fest, mis on ühtlasi Baltikumi suurim rannavolle võistlus noortele pallivõluritele.

Kokku osales 366 noort ehk 183 paari Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Venemaalt Mängud toimusid rekordit märkival 22 väljakul. Koostöös Soome Võrkpalliliiduga said Soome noored rannavõrkpallurid koguda Pärnu etapil Soome meistrivõistluste punkte ehk Pärnu etapp oli ametlikult üks Soome meistrivõistluste etapp.

Laupäeval said oma oskusi näidata U16 ja U20 poisid ja tüdrukud. U16 tütarlaste turniiri võitsid soomlannad Linnea Toivonen ja Linnea Hautala. Hõbemedalid riputati Karlotta Kattai ja Grete Jürgensoni ning pronksmedalid soomlannade Laura Bendeconi ja Ella Kotoneni kaela. Sama vanade poeglastest näitas parimat mängu Läti paar Gustavs Auzins ja Gabriels Kokins. Teise koha saavutasid Egert Roodi ja Kaur Tõra ning kolmanda koha Läti võistkond Ernests Gutmanis ja Krišs Liepinš, vahendab volley.ee.

U20 neidude turniiril viisid esikoha koju Lisa Roslyakova ja Kate Koval. Karolina Kibbermann ja Ave Kuusk mängisid ennast teiseks ning Maria Säästla ja Johanna Maar kolmandaks. U20 noormeeste turniiril jäid teistele püüdmatuks hiljuti U20 EM-ilt 9. kohaga naasnud Märt Tammearu ja Timo Lõhmus. Esikolmikusse mahtusid veel Egor Šarovin ja Marat Islamov ning Nikita Shirjaev ja Aleksander Ruhmanov.

Pühapäeval ükski Eesti paar võitu koju tuua paraku ei suutnud. Kõige nooremate ehk U14 tüdrukute konkurentsis saavutasid esikoha Peppiina Mäenpää ja Ester Hirvonen. Emma Vilberg ja Kaisa Rei mängisid ennast teiseks ning lätlannadele Adelina Dovgajale ja Enija Rumakale kuulus pronks. Sama vanade poiste kuldmedal rändas Lätti, kui esimeseks tulid Edvards Krumins ja Matiss Salkovskis. Teise koha teenis Leedu esindus Povilas Varpiotas ja Deividas Gerasimov, viimastena mahtusid esikolmikusse Paul Mihkel Maasalu ja Sten-Markus Taasväli, vahendab volley.ee.

Turniiri üks peakorraldajatest, Laura Rogenbaum, võttis turniiri kokku järgnevalt: “Selle aasta ürituse võib lugeda igati kordaläinuks. Oleme suutnud suurendada nii väljakute kui ka abiliste arvu ning tänu sellele on paranenud ürituse sujuvus. Lisaks on hea meel tõdeda, et esmakordselt oli meie etapp ka Soome karikaetapina ning kohale oli tulnud palju konkurentsivõimelisi Soome paare. Kui päev enne turniiri algust oli meri sisuliselt rannahooneni ja hirmutas korraldajaid tõsiselt, siis peab tõdema, et mängijate jaoks oli terve nädalavahetus ideaalne volleilm kuni pühapäevaste viimaste medalimängudeni kui tuli paduvihma. Osalejaid ootasime seekord mõnevõrra rohkem. Oma panuse just eestlaste vähesusele (võrreldes eelnevate aastatega) andis kindlasti laulupidu. See annab aga lisamotivatsiooni tegutsemiseks, et järgmisel 10. juubeliaastal kõik rekordid purustada.”

Rogenbaum teeb sügava kummarduse kõigi 36 abilise ning toetajate ees, kelleks olid: PVK Trading OÜ, SCA, Nordic Spedition, Euro Leasing, Ehituse ABC, SW Energia, Viking Line, Inbank, Schmitz Cargobull, Haage, Australian Gold, Baltem, Advokaadibüroo Premium, Logif, Hansaprint, Arrow, EcoBirch, Trahter Postipoiss ja Kiirtoidurestoran Poisi Eine.

 

scroll to top