TalTech jäi uskumatu maratonmatši järel Balti liigas medalita

TalTechi võrkpallinaiskond. | Foto: klubi koduleht

Täna selgus naiste Balti liiga kolmanda koha omanik, kui Riia Võrkpalliklubi alistas ülipõnevas kohtumises 3:2 (25:20, 31:29, 21:25, 22:25, 21:19) TalTech/Tradehouse.

Esimese geimi alguses sai Marta Kamelija Levinska heade servide toel paremini oma mängumootori käima Riia naiskond ning esimesele tehnilisele ajale mindi nende 8:6 eduseisul. Lätlannad survestasid TalTechi heade sevidega ning teisele pausile mindi lõunanaabrite 16:12 eduseisul. Pärast pausi viigistan Eesti naiskond seisu 16:16-le, kuid pärast seda tekkis eestlannadel mõõn, millest enam välja tulla ei suudetud. Elza Reknere serviäss lõpetas esimese geimi tulemusega 25:20 riialastele.

Teises geimis haaras kiirelt ohjad TalTech, minnes 6:1 juhtima. Esimesele mõtlemisajale mindi eestlannade juhtimisel 8:2. TalTechi hea hoog jätkus ja teisele tehnilisele time-out‘ile mindi Tallinna klubi 16:8 eduseisul. Nii nagu ka esimeses geimis, tekkis eestlannadel geimi keskel mõõn ja lätlased lasti kahe punkti kaugusele – 17:19. Põnevas geimilõpu thriller‘is suutis oma paremuse maksma panna Läti naiskond ja võita geim tulemusega 31:29, millega mindi kohtumist 2:0 juhtima. Näis, et eeldatav favoriit on lõpuks võtmas ikkagi oma.

Kolmandas geimis sai kiire algedu Riia, kuid Taltech võitles südilt ning esimesele tehnilisele ajale minnes olid lätlannade edunumbrid 8:7. Pärast pausi jätkus punkt-puktis heitlus, kus kumbki naiskond suurelt ette rebida ei suutnud ja teiseks tehniliseks ajaks olid eestlased juhtimas 16:13. Punkte jagati kord ühele, kord teisele naiskonnale, kuid geimi lõpus oli kindlam TalTech/Tradehouse, tüürides geimi võidusadamasse resultaadiga 25:21 ning vähendades seega seisu 2:1-le.

Neljandas geimis sai stardipakkudelt paremini minema Riia ning esimesele tehnilisele vaheajale mindi nende 8:3 eduseisul. TalTech näitas südikat mängu ning teiseks lühikeseks pausiks oli lätlannade edu kõigest üks punkt – 16:15. Pinget jagus geimi lõpuni, kuid TalTech/Tradehouse hea kaitsemäng ning edukad rünnakud lõpetasid neljanda vaatuse eestlannade kasuks 25:22. Seega otsustas mängu võitja viies geim.

Otsustavas geimis jätkus Eesti klubi hea hoog, kui saadi kiirelt 4:1 algedu. Lätlannad küll toibusid, kuid pooli vahetati Eesti piigade eduseisul 8:7. Mõlema naiskonna fännid tegid põrgulärmi ning sellest sai suuremat innustust Riia, võites ülimalt pingeliseks ja pikaks kujunenud viienda geimi tulemusega 21:19 ja ühtlasi kogu mängu 3:2. TalTechil oli seejuures kasutada mitu matšpalli.

TalTech/Tradehouse parim oli 16 punktiga (+10) Raili Kont-Kontson, teda toetas 12 silmaga (+9) 38-aastane veteran Mari Loorman. Eesti klubi vastuvõtt oli 46%, rünnak 41%, lisaks saadi 6 punkti blokiga ning sama palju löödi ka ässpallinguid. Võitjate resultatiivseimaks kerkis nende diagonaalründaja Marta Kamelija Levinska, kogudes suisa 28 punkti (+20). Riia vastuvõtuprotsent oli 39, rünnak 40%, lisa tuli 9 bloki ja 10 ässa näol.

Kell 15 algavas finaalis kohtuvad omavahel finaalturniiri võõrustaja Tartu Ülikool/Bigbank ning Alytaus Prekyba Parama.