Naiste karikafinalistid said selgeks, sidemängijast kujunes punktikahur

Tartu Ülikool/Bigbank, esiplaanil Julija Mõnnakmäe (nr 17). | Foto: SK Duo

Tänavuse hooaja naiste karikavõitja selgitavad 22. detsembril Kuressaares peetavas finaalis tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse. Mõlemad võistkonnad olid poolfinaalseerias oma vastasest selgelt üle.

Esimeses poolfinaalmängus vaid 40 punkti kogunud Gerardo’s Toys/Neemeco osutas eilses korduskohtumises Tartu võistkonnale suuremat vastupanu – avageimi juhitis isegi 19:16 -, kuid geimivõiduni kodus sarnaselt avavaatusele ei jõudnud. Tund ja 13 minutit kestnud kohtumine lõppes külaliste 3:0 (19, 19, 21) ülekaaluga, vahendab volley.ee.

Võitjate resultatiivseim oli novembrikuu parim mängija Julija Mõnnakmäe, kes kogus sidemängija põhitöö ehk mängujuhtimise kõrvalt uskumatuna näivad 10 punkti (+9, rünnak 7st 4, blokke 3, ässasid 3). Ingrid Kiisk aitas võitjaid 9 punktiga. Võõrustajate ridades märgiti Anna-Liisa Peetmaa ja Kädi Böckleri kontosse kuus punkti.

Võitjad olid edukamad nii pallingu vastuvõtul kui rünnakul, jäädes vastuvõtul peale protsentidega 58-41 ja rünnakul 46-35. Märkimisväärne erinevus tekkis ka blokis, kus külalised saavutasid kaheksa ja võõrustajad kolm punkti. Pallingupunkte kogunes mõlema naiskonna arvele seitse.

Teine poolfinaalseeria lõppes kodupubliku rõõmuks TalTech/Tradehouse’i 3:0 (20, 9, 13) paremusega eelmise hooaja finalisti Tallinna Ülikooli üle, kes avamängus jäi TalTechile alla 1:3 (-15, -15, 20, -16). Maria Säästla kogus eilses vastasseisus üleplatsimängijana 12 ja Marcella Raud 9 punkti, ülinoore Tallinna Ülikooli poolel lõpetasid nii Marily Lass kui Ave Kuusk kohtumise 9 punktiga.

22. detsembril Kuressaare Spordihoones peetavas finaalis hakkab Tartu Ülikool/Bigbank seega kaitsma eelmisel aastal võidetud esikohta, TalTech/Tradehouse proovib omakorda 2014. ja 2015. aasta tiitli kõrvale lisada kolmanda täistabamuse.