Naiste karikavõistlustel selgus esimene poolfinalist

TalTech/Tradehouse. | Foto: klubi koduleht

Naiste Eesti karikavõistlustel selgus eile esimene poolfinalist, kui teist korda läksid vastamisi TalTech/Tradehouse ja Famila/Võru Võrkpalliklubi. Sarnaselt avavaatusele võttis ka korduskohtumises võidu Tallinna naiskond.

Võõrsil Famila/Võru Võrkpalliklubi 3:0 (15, 8, 18) tulemusega võitnud TalTech/Tradehouse loovutas eilses koduväljakul toimunud teises mängus võrulannadele geimi, kuid 3:1 (15, 8, -23, 15) paremusega liiguti kindlalt nelja parema hulka.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 14 punktiga Raili Kont-Kontson (+8), kes realiseeris rünnakuid 33-protsendiliselt (27-st 9). 12 punkti jäi Johanna Maari, 11 Sylvia Tammeriki ja 9 Merilin Paalo arvele. Kaotajate edukaimaks tõusis 15 punktiga Hanna-Liisa Ilves (+9).

TalTech/Tradehouse pallingu vastuvõtt oli 54% ja naiskond näitas rünnakul 40-protsendilist täpsust. Famila/Võru Võrkpalliklubi jäi hätta nii pallingu vastuvõtul kui rünnakul. Pallingud said võrulannad kätte 38-protsendiliselt ja endale lasti lüüa koguni 15 ässa, rünnakul oli naiskonna õnnestumise protsent vaid 21. Blokipunkte kogusid mõlemad naiskonnad kuus, pallinguässasid lõi Võru vastasest 11 võrra vähem ehk 4.

Poolfinaalis läheb TalTech/Tradehouse vastamisi kas Audentese SG/Noortekoondise või Tallinna Ülikooliga, kes alustavad oma veerandfinaalseeriat pühapäeval kell 16 Sõle Spordikeskuses. Teisel tabelipoolel mängivad veerandfinaalis Saaremaa ja tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ning Gerardo’sToys/Neemeco ja Kohila Võrkpalliklubi/E-Service.