fbpx
Close

NAISTE LIIGAD | TBD-Biodiscovery Tartu võitis põnevusmängus Võrut. Lisette Pihor: olime julged ja tahtsime kõvasti

18-aastane Lisette Pihor on olnud noorte tartlaste üheks veduriks. | Foto: Grete Isabel Huik/TBD-Biodiscovery Tartu

Suure karikafinaali varjus on tasapisi toimunud ka mitmeid Balti ja Eesti meistrivõistluste kohtumisi. Kui TalTech/Tradehouse naiskond naasis Läti reisilt võiduta, siis positiivse noodina suutis noor TBD-Biodiscovery Tartu mõneti üllatuslikult võiduarvet kasvatada. Pikemalt saabki tänases loos sõna hetkel meistriliigas enim punkte toonud tartlanna Lisette Pihor.

Eelmisel laupäeval võttis TBD-Biodiscovery Tartu tabelisse teise võidu. Tulemusega 3:2 (12:25, 25:21, 25:23, 18:25, 16:14) alistati Barrus/Võru VK, kes mängis ilma põhipommitaja Salme Adeele Hollase ja vigastatud Kaisa Bahmatševita. Võitjate parim oli 22 punkti toonud Lisette Pihor (+14). Haide Haring vastas Võru poolel samuti 22 silmaga (+16).

Samal päeval alustas TalTech/Tradehouse Läti turneed, mille avamängus jäädi 3:1 (25:15, 25:14, 23:25, 25:14) alla Jelgava/LU naiskonnale. TalTechi edukaimaks kerkis temporündaja Eliisa Peit, kes sai kirja 5 individuaalset blokki ja tõi kokku 12 punkti (+9). Jelgava ridades vastas Liva Sola omakorda 4 blokipunkti ja 17 kogutud silmaga (+13).

Ka pühapäeval ei suutnud TalTech võitu kirja saada. Tulemusega 3:0 (25:20, 26:24, 25:15) kaotati sedapuhku RSU/MVS mängunaistele. Dzintra Lember tõi enim punkte (11/-3), kuid TalTechi naiskonnas näitas parimat efektiivsust temporündaja Õnne Heintalu (6/+5). Riia ülikooli kasuks tõi enim punkte Anija Jurdža (11/+7).

Teisipäeval jätkati kohaliku meistriliiga mängudega. Värskelt karikavõistlustel teise koha teeninud Audentese SG/Noortekoondis oli kindlalt 3:0 (25:15, 25:29, 25:16) üle Rae SK/Viastonist. Nora Lember tegi väga hea mängu: ta tõi 18 punkti (+11), sealjuures kogunes ässpallinguid 4 ja rünnakuprotsendiks oli kõrge 50%. Külaliste edukaim oli Maria Säästla, kes kogus 11 silma (+3).

Kolmapäeval toimus Tartu derby, kui vastamisi läksid TBD-Biodiscovery Tartu ja TÜ/Bigbank. Võõrustajad jäid vastsetele Eesti karikavõitjatele alla tulemusega 0:3 (17:25, 20:25, 15:25). Bigbanki naiskond kasutas mängus suuresti teist ešeloni, vaatamata sellele püsis naiskonna rünnakuprotsent suhteliselt kõrgena (53%). Enim punkte tõi Laura Luik (14/+6), samuti nurgaründajana mängupraktikat saanud Kerttu Lääne oli efektiivseim (13/+11). TBD naiste parim oli Sandra Roos (12/+5).

Lisette Pihor: võit teeb alati rõõmu, aga ka isiklik edu on oluline

Kui heita pilk naiste meistriliiga statistikatabelile, on suurima arvu punkte toonud noore TBD-Biodiscovery Tartu samuti noor nurgaründaja Lisette Pihor. 18-aastane tartlanna on toonud 11 mänguga 124 punkti.

“Isiklik edu mängudes on minu jaoks üsna oluline,” rääkis Pihor Võrkpall24-le. “Võit teeb alati rõõmu, aga kui mul on tunne, et ma oleksin suutnud rohkem panustada, siis jääb see ikkagi veidi seda rõõmu varjutama. Ja eks tegelikult tuleb selline olukord võistkonnale lõpuks kasuks, sest see motiveerib mind rohkem enda kallal tööd tegema.”

Vaid kaks võitu kogunud naiskond saavutas hiljutise triumfi kogenud Võru naiskonna üle. Pihori sõnul andis abitreener Hendrik Rikand konkreetse käsu julgelt mängida ja mitte karta. “Me ise tõlgendasime seda kui “minge silmad kinni lööma”,” naljatles üleplatsimängija.

“Just viimases geimis oli edu võtmeks rünnakute lahendamine. Kogu meie mängu iseloomustas üldiselt julgus. Ja ega tahtmist oli meil ka kõvasti – eriti viiendas geimis, sest olime mitu eelnevat mängu just seal käest lasknud.”

Pihori jaoks on tegu juba teise aastaga naiste meistriliigas. Eelmisel hooajal kuulus ta TÜ/Bigbanki ridadesse ja debüteeris ühes geimis TalTech/Tradehouse vastu, kuid punktiarve jäi tookord avamata. Nii oskab ta hinnata, et tänavusel koduklubil arenguruumi veel on.

“Muidugi on meil kui uustulnukatel väga palju kohti, mida parandada. Üks probleem on ebastabiilsus, nagu noortel ikka kipub olema. Ühel hetkel võime näidata väga head mängu ja järgmisel täiesti “auku vajuda”, nagu me ise selle kohta ütleme,” on naiskonna liider aus.

Sel nädalavahetusel oli Pihor eakaaslastega võistlustules ka U20 vanuseklassis, kus Olerex Tartu I võistkonnaga teeniti Swedbank karikavõistlustel hõbemedal. Kui võrreldavad on A-klassi mängud meistriliiga tasemega? “Ausalt, Selveri ja Viljandiga mängides ei olnud suurt vahet tunda. Neil on ka mitmeid meistriliigas mängivaid tüdrukuid, nii et see ongi loogiline. Päris üks ühele need kogemused muidugi ei ole, sest tiimid on ikkagi erinevad,” võrdleb Pihor tundeid erinevates olukordades. “Samuti on meistriliiga naistel jõudu ja kogemusi rohkem. Sellepärast on ka näiteks rünnakulahendused vahel teistsugused, nende asjadega tuleb kaitsemängul arvestada,” lisab ta.

TBD-Biodiscovery Tartu rõõmustamas, paremal Lisette Pihor (nr 19). | Foto: Grete Isabel Huik/TBD-Biodiscovery Tartu

Häid mänge näidanud Jelgava tõusis Balti liiga tabelis kolm kohta ja jätkab nüüd Kaunase järel teisel positsioonil. TalTech/Tradehouse punktilisa ei teeninud ja jätkab eelviimasel tabelireal. Eesti meistriliigas tõusis liidriks taas TÜ/Bigbank, lükates Tallinna Ülikool/Kikase teisele kohale. Koha võrra tõusis ka TBD-Biodiscovery Tartu naiskond, kes jätkab 6. positsioonil.

Balti liiga tabeliseis:

Naiste meistriliiga tabeliseis:

scroll to top