Naiste meistriliigas on selgunud kolm poolfinalisti, TLÜ päästis kaks matšpalli ja jäi ellu

Tallinna Ülikooli naiskond. | Foto: Gertrud Alatare

Pühapäeval ei selgunud Eesti naiste meistrivõistlustel veel poolfinalist, sest põhiturniiril viiendaks tulnud Tallinna Ülikool võitis kahe võiduni peetava veerandfinaalseeria teises mängus põhiturniiri neljanda Famila/Võru Võrkpalliklubi ja viigistas seeria. Otsustav kolmas mäng toimub võrulannade koduväljakul.

Eilne Sõle Spordikeskuses peetud kohtumine kujunes sama pingeliseks kui nädal tagasi Võrus toimunud seeria avamäng, mis lõppes alles viiendas geimis. Eilset mängu alustas paremini kodupubliku ees mänginud Tallinna Ülikool, kes võitis avageimi 25:23, kuid õige pea oldi juba 1:2 kaotusseisus. Seejärel oli võrulannadel neljandas geimis kasutada ka kaks matšpalli, kuid võõrustajad neutraliseerisid mõlemad ja jõudsid lõpuks 3:2 (23, -20, -14, 25, 11) võiduni, vahendab volley.ee.

Mängu murdepunktiks saanud neljandas geimis koguni 13 punkti kogunud Marily Lass panustas Tallinna Ülikooli võitu 29 punkti (+21). Liiga veebruarikuu parim mängija Lass sai seejuures harvanähtavad 76 tõstet, millest lõi punktiks 25. Lisaks märgiti Lassi arvele neli ässpallingut. Ave Kuusk assisteeris 16 ja Janely Simenson-Plakso 9 punktiga. Salme Adeele Hollas ja Hanna-Liisa Ilves tõid võrulannadele 19, Mari-Liis Graumann 13 ja Haide Haring 10 punkti.

Võru naiskonna kodusaalis peetava otsustava kolmanda mängu toimumisaeg veel selgunud pole. Poolfinaalis läheb paari võitja vastamisi Tartu Ülikool/Bigbankiga, teise finalisti selgitavad TalTech/Tradehouse ja Saaremaa.