Naiste meistriliigas selgus viimane edasipääseja, Tartul ja Võrul õnnestub vältida TalTechi

Võru naiskond tagas edasipääsi kodusaalis. | Foto: ekraanitõmmis

Kolmapäeval selgus naiste meistriliigas viimane poolfinalist, kelleks osutus Famila/Võru Võrkpalliklubi. Kolmapäevasest mängust edasipääsuks kaht geimivõitu vajanud võrulannad mängisid üle ainsana poolfinaali ukse taha jäänud Tallinna Ülikooli, vahendab volley.ee.

Sarnaselt Võrule poolfinaalkoha eest heidelnud Tallinna naiskond vajas kohtumisest kolme võidupunkti ja avageimi 25:21 paremusega jõuti eesmärgist vaid kahe geimivõidu kaugusele. Seejärel tõid võõrustajad mängu pöörde, kui teises geimis jäädi peale tulemusega 25:15, kolmandas 25:16 ja neljandas 25:19, saavutades seega 3:1 (-21, 15, 16, 19) võidu. Põhiturniiri esimeses ringis olid võrulannad võitnud TLÜ-d 3:0 tulemusega.

Mari-Liis Graumann tõi võitjatele 19, parimana koguni viis ässpallingut löönud Haide Haring 18, Eliise Hollas 15 ja Salme Adeele Hollas 11 punkti. Kaotajate poolel kogus Ave Kuusk 16 ning Merilyn Jõearu ja Marie Pohlak võrdselt 11 punkit. Pluss-miinus arvestuses osutus parimaks Haring, kelle näitaja oli +16.

Kui pallingu vastuvõtul olid võistkonnad üsna võrdsed, siis selge erinevus tuli välja rünnakul, kus Võru naiskond näitas 38-protsendilist ja Tallinna Ülikool 25-protsendilist efektiivsust. Pallinguässasid märgiti võitjatele 17 ja kaotajatele 11.

Põhiturniiril kaheksast mängust neli võitnud ja 11 punkti kogunud Famila/Võru Võrkpalliklubi saavutas kolmanda koha, kahe võiduga piirdunud Tallinna Ülikool leppis viienda kohaga. Kolme võiduni peetavas poolfinaalseerias läheb Võru vastamisi põhiturniiril teiseks tulnud Tartu Ülikool/Bigbankiga, põhiturniiri parim TalTech/Tradehouse mängib neljandaks platseerunud Audentese SG/Noortekoondisega.