fbpx
Close

Naiste meistrivõistlustel algab täna Võru-keskne finaalseeria

Marko Mett ja TalTech/Tradehouse. | Foto: Gertrud Alatare

Tänavu nii Eesti karikavõistlustel kui ka Balti liigas esikoha võitnud TalTech/Tradehouse asub täna püüdma klubi ajaloo esimest Eesti meistritiitlit, võõrustades finaalseeria avamängus kell 14.00 Võru Familat. Naiskondade peatreeneritena näeb kahe võruka duelli, sest vastamisi lähevad Marko Mett ja Raivo Jeenas.

TalTech/Tradehouse’i peatreener Mett kommenteeris volley.ee vahendusel, et Võru naiskonna võit poolfinaalseerias Tartu Ülikool/Bigbanki üle oli üllatus. Mäletatavasti jäi Võru mängudega 0:2 taha ja oli kolmandaski kohtumises 0:2 kaotusseisus, ent tuli raskest olukorrast auga välja. “Mõlema soo Eesti meistrivõistluste poolfinaalseeriad olid täis draamat ja näitasid, kui ettearvamatu võrkpall olla võib. Tartu finaalist väljajäämine oli üllatav, kuid taaskord leidis kinnitust ütlus, et Võru veri ei värise! Seda tõestas meeste finaalis ka Albert Hurt,” rääkis Mett.

Juhendaja sõnul oodatakse juba esimest finaalmängu: “TalTech/Tradehouse’i naiskond läheb finaalseeriale vastu kõigi mängijatega, kes on üles antud. Hooaeg on olnud omapärane ja oleme tänulikud iga võistlusmängu eest, mis võimalikuks saanud. Laupäevast mängu oleme samuti oodanud pikisilmi ja usun, et esineme võimetekohaselt.”

Võru naiskonna kaheksa-aastase pausi järel finaali viinud Raivo Jeenase sõnul sai poolfinaalseerias määravaks suur kogemustepagas. “Poolfinaalis tõid edu kogemused ja vaimne meelekindlus,” rääkis Jeenas. Juhendaja rõhutab, et finaalseerias on võrulannadel vaid võita. “Finaalis on iga võidetud punkt kuldne, iga kaotatud punkt hõbedane,” ütles ta.

Finaalis tasub ehk enim jälgida Võrumaalt pärit Eesti koondislast Eliise Hollast, kes on jaganud tänavu treeningutel ja mängudel end mõlema naiskonna vahel (lisaks on ta treeninud koos tartlannadega). Kui Balti liigas esindas ta TalTechi, siis Eesti karikavõistlusel ja meistriliigas mängib Võru eest.

Finaalseeria esimene vaatus on kavas laupäeval kell 14 TalTechi Spordihoones, uuesti kohtutakse 7. aprillil kell 18 Võru Spordikeskuses. Kõikidele finaalseeria mängudele saab kaasa elada sport.postimees.ee vahendusel.

Pronksiseeria esimene mäng Tartu Ülikool/Bigbanki ja Audentese SG/Noortekoondise vahel on kavas täna kell 16 Tartu Ülikooli Spordihoones ja teine 7. aprillil kell 19 Audentese Spordihoones. Vajadusel leiab kolmas kohtumine aset 10. aprillil kell 13.30 Tartus. Kõikide mängude otseülekanded on nähtavad siin.

scroll to top