Naiste OM-turniir: nelja parima seas vaid üks Euroopa naiskond

Brasiilia koondis on näidanud väga küpset ja naiskondlikku mängu. Kas selle tulemuseks on olümpiavõit? | Foto: FIVB

Võimsa tähiseni jõudnud suunamudijast kapten Kim vedas korealannad poolfinaali. Vooru oodatuim mäng Itaalia ja Serbia vahel lõppes viimase kiire võiduga. Nelja parema hulgas on ka alagrupiturniiri edukaimad Brasiilia ja Ameerika Ühendriigid.

Päeva esimeses veerandfinaalis läks kohe pingeliseks madinaks. Mõlemas alagrupis kolmanda koha saavutanud naiskondade duellis oli Lõuna-Korea 3:2 (17:25, 25:17, 28:26, 18:25, 15:13) parem Türgist. Korealannade võidu aluseks võib pidada nende kapteni, nurgaründaja Kim Yeon-koungi head mängu. Tema kontole kogunes 28 punkti. Otsustavas geimis läks 11-st võistkonna enda poolt toodud punktist 7 justnimelt kapten Kimi arvele. Mängujärgses intervjuus rahvusvahelisele võrkpalliliidule jäi Kim tagasihoidlikuks ning pidas oluliseks mainida naiskonnavaimu. „Võistkonnaspordis ei suuda ükski mängija üksi võita. Selleks on vaja, et kogu naiskond suudaks toimida ühtsena. Minu ülesanne kaptenina on hoida tiimi koos,“ jagas väärtuslikke õpetussõnu 33-aastane Korea võrkpallilegend, kes kuulub riigi koondisse juba 2005. aastast.

Lisaks palliplatsil korda saadetavale lööb Kim laineid ka sotsiaalmeedias, olles üks võrkpallimaailma populaarsemaid suunamudijaid. Vahetult enne olümpiamängude algust täitus Kimi Instagrami kontol maagiline 1 miljoni jälgija piir, vahendab Volleyball World. Olümpiaturniiri naisvõrkpalluritest on tegu vaieldamatult suurima tulemusega. Meestest on eespool Brasiilia koondislased Douglas Souza ja Bruno Rezende, Iraanist Saeid Marouf ja Seyed Mousavi.

Kas Lõuna-Korea staar Kim Yeon-koung suudab naiskonna viia esmakordselt olümpiamedalini? | Foto: FIVB

Poolfinaalis ootab südikaid korealannasid ees kõva pähkel: alagrupiturniiri avamängus nende üle kindla 3:0 võidu võtnud Brasiilia, kes alistas Venemaa 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:22). Esimese geimi kaotanud sambamaa pallurid olid ka teises geimis veel kuuepunktilises kaotusseisus 8:14. Brasiillaste treener Jose Roberto Guimaraes saatis väljakule võistkonna teise sidemängija, Macrise, kes tõi mängu soovitud muutuse. Sellest hetkest enam tagasi ei vaadatud ning võeti poolfinaalikoht jõuga endale. Võistkonna tugevust iseloomustab toodud punktide ühtlane jaotumine ründajate vahel: koguni neli mängijat jõudis kahekohalise punktisummani. Resultatiivseim oli nurgaründaja Gabi 18 punktiga. Üleplatsinaisena tõi kaotajate poolel vaid 17-aastane Arina Fedorovtseva 20 punkti, kuid nagu brasiillannad näitasid, üksinda ei saa nelja parema sekka võistkonda purjetada.

Teise geimi keskel väljakule vahetatud ja mängu pöörde toonud sidemängija Macris on üks neist sportlastest, kes kannab ka väljakul maski. | Foto: FIVB

Tabeli alumises pooles läks poolfinalistide selgitamiseks vaja kolme geimi. Kuigi Ameerika Ühendriikidel jäid vigastustega eemale nii diagonaalründaja Jordan Thompson kui esisidemängija Jordyn Poulter, ei olnud Dominikaani Vabariigi naistel siiski piisavalt püssirohtu, et valitsev Rahvuste Liiga võitja konkurentsist kukutada. Kindla 3:0 (25:11, 25:20, 25:19) võiduga liikusid ameeriklannad edasi nelja parema sekka. Hüppeliigese trauma tõttu Thompsonit asendama pidanud Andrea Drews kogus üleplatsinaisena 21 punkti.

Ameerika Ühendriigid on viimasest kaheksast olümpiaturniirist kuuel jõudnud poolfinaali, kuid olümpiavõitu ei ole õnnestunud veel saavutada. Seda ameeriklaste kurba seeriat üritab pikendada Serbia naiskond, kes sarnaselt Rio olümpiale astub neile vastu reedeses poolfinaalis.

Valitsevad maailmameistrid on seni toetunud eelkõige Tijana Boskovicile (nr 19). Kas sellest piisab, et võita olümpiakuld? | Foto: FIVB

Enne mängu vaat et vooru kõige võrdsemaks vastasseisuks peetud duell valitseva maailmameistri ja Rio olümpiahõbeda Serbia ning MM-hõbeda Itaalia vahel kujunes hoopis päeva lühimaks. Serblannad võitsid vaid tund ja 12 minutit kestnud kohtumises 3:0 (25:21, 25:14, 25:21). Staarründajate duellis Tijana Boskovici ja Paola Egonu vahel jäi peale kogenum. Boskovici arvele kogunes 24 punkti, Egonu piirdus 16 punktiga.

„Kui võistkonnas on selline mängija nagu Tijana Boskovic, on sidemängijale töö väga kerge. Ta annab tiimile palju juurde, sest ta oskab igast asendist punkte tuua,“ ei olnud kiitustega võistkonna esipommitaja suunal kitsi sidemängija Maja Ognjenovic.

Naiste võrkpalliturniiri poolfinaalid peetakse reedel, 6. augustil. Homme jooksevad väljakule neli parimat meeste koondist.