fbpx
Close

Naiste võrkpallikoondis saab otsustavateks EM-valikmängudeks kaks huvitavat täiendust

Liisel Nelis teeb talvel Eesti koondises debüüdi. | Foto: Sacred Heart University

Eesti võrkpallinaiskond peab jaanuari esimeses pooles üliolulised EM-valikmängud Rootsi ja Soomega, kus selgub, kas meie õrnema soo esindusel õnnestub murda end esmakordselt suurvõistluse finaalturniirile. Võrreldes suvega peaks koondis olema grammi võrra tugevam, sest kõik põhitegijad on koduklubides heas hoos, lisaks liituvad võistkonnaga kaks uut mängijat.

“Kõik on teada,” kõlab kiire vastus, kui Võrkpall24.ee Eesti koondise peatreenerilt Andrei Ojametsalt koondise talvise koosseisu kohta uurib. “Mängin ikkagi samade inimestega, kes ka suvel koondist aitasid.”

Ojamets lisab siiski, et üksikud muudatused tuleb sisse viia. Tervisemure tõttu jääb tänase seisuga ainsana (!) koondisest välja Tartu Ülikool/Bigbanki sidemängija Liis Noormets, keda kimbutab puusavigastus.

“Liisi puhul kaotame blokis, sest enam pole võimalik Julija Mõnnakmäe asemele eesliini pikemat sidemängijat vahetusest tuua. Uut sidemängijat me koondisse ei võta, püüame hakkama saama Julija ja Kaisa Bahmatseviga.”

Küll aga on kaks uut mängijat liitumas nurgaründajate osakonnaga. Kui kogenud Polina Bratuhhina-Pitou naasmine on igati oodatud ja etteaimatav, siis teiselt poolt ookeani saabub Eestisse saarlane Liisel Nelis (22a, 177 cm), kes mängib kolmandat hooaega USA tugevaimas üliõpilasliigas (tõsi, Sacred Hearti naiskond kuulub tasemelt liiga viimasesse kolmandikku). Nelis on kuulunud küll varasemalt korra koondise kandidaatide hulka, ent nüüd ootab teda ees ametlik debüüt. Arvestades seda, kuivõrd heas hoos on viimastel aegadel olnud Kristiine Miilen, Nette Peit ja Anu Ennok, hakkavad Bratuhhina-Pitou ja Nelis täitma kõigi eeluste kohaselt koondises siiski vahetusmängijate rolli.

Ojamets tunnistab, et kuu aega enne koondise kogunemist pole naiskonna seis sugugi kehv. Kõik eeldatavad põhikoosseisu mängijad saavad välisliigades regulaarselt mänguaega ja esinevad tuntud headuses.

“Ma ei tea, kas ma saan öelda, et ma olen rõõmus, aga praegu paistab kõik korras olevat. Seisud on head nii Prantsusmaal (Anu Ennok, Liis Kullerkann, Polina Bratuhhina-Pitou, Kristel Moor, Kristiine Miilen, Eliise Hollas) kui Soomes (Kertu Laak, Nette Peit ja Eliisa Peit), vaid Belgias teevad Kaisa (Bahmatsev) ja Hanna (Pajula) koduvõistkonna suured kaotused muret. Annaks jumal, et kõik koondislased püsivad ka eeloleval kuul terved,” lisas Ojamets.

Eesti naiskond koguneb Tartus 27. detsembril. Rootsiga mängitakse 6. jaanuaril kodus, Soomega kohtutakse kolm päeva hiljem võõrsil. Eestlannade edasipääs on nende endi kätes.

scroll to top