fbpx
Close

Narva noored õppisid suvel eesti keelt võrkpalli mängides

Eesti ja vene emakeelega lapsed treenisid laagris koos. | Foto: Võrkpalliliit

Eesti Võrkpalli Liit tõi lõppeval suvel koostöös Integratsiooni Sihtasutusega kahte erinevasse Eesti võrkpallilaagrisse – Säreverre ja Suure-Jaanisse – 30 Narva noort võrkpallurit ja nende treenerid.

Särevere laagris nädal aega koos 12-16 aastaste tüdrukutega viibinud Narva võrkpallitreener Viktoria Prussakova sõnul oli laagrist osavõtt laste spordisuve suursündmus. „Saime nädal aega erinevate treenerite käe all harjutada ning usun, et eeloleval aastal saame palliplatsil lõigata ka selle laagri viljasid,“ sõnas Prussakova.

Kiidusõnadega polnud kitsi ka Suure-Jaani laagris koos Narva poistega viibinud Andrei Mihhin. „Oleme väga tänulikud sellise võimaluse eest,“ ütles Mihhin, kelle hoolealused treenisid terve nädala koos Tallinna Selveri noortega.

Nii Särevere laagri peakorraldaja Raigo Tatrik kui ka Suure-Jaani laagri juht Rando Ringmets kinnitasid, et eesti ja vene emakeelega laste ühistreeningud ning õhtune seltsielu möödusid suurepärases atmosfääris.

Viktoria Prussakova sõnul kiitsid tema hoolealused laagri töist õhkkonda, kus sekundikski ei hakanud igav. Uusi teadmisi oli kõrva taha panna ka Narva treeneritel Viktoria Prussakoval ja Eesti koondiseski mänginud Anna Kajalina esimesel juhendajal Galina Alfjoroval.

„Tegime kõvasti märkmeid ja saime treeninguteks uusi ideid ning vajalikke kontakte,“ kinnitas Prussakova ja lisas, et selle nädala jooksul eestikeelses keskkonnas viibides paranes tublisti ka tüdrukute eesti keele oskus. „Iga päevaga läks see järjest paremaks.“

Nii Narva tüdrukud kui poisid kiitsid mõlemas laagris valitsenud sõbralikku meeleolu – väljakul ühendas mängijaid võrkpall, õhtuti osaleti erinevatel üritustel. Tõeline lõimumise musternäidis.

„Imestasin, kuidas saab 200 lapsega laager tegutseda nõnda sõbraliku suure perena – treenida ja veeta vaba aega koos,“ ütles Prussakova ja palus edastada suured tänud laagri meeleolu kõrgel hoidnud treeneritele Raigo Tatrikule, Anatoli Kuprijanovitšile, Tarmo Rahuojale ning Jüri Rummile.

Kas järgmisel suvel tahaksid Narva treenerid samamoodi tuua lapsi eestikeelsetesse võrkpallilaagritesse? „Loomulikult, oleme väga-väga rahul ja õnnelikud, et saime sellistes laagrites osaleda,“ kinnitavad nii Prussakova kui ka Mihhin nagu ühest suust.

Eesti Võrkpalli Liit tänab koostöö eest Integratsiooni Sihtasutust, kelle toel Narva noorte suvelaagrid teoks said.

Teksti autor: Rando Soome

scroll to top