fbpx
Close

Neli küsimärki | Millise algkoosseisuga lähevad tänased finalistid väljakule?

Rauno Tamme; Ingrid Kiisk; Maria Säästla (nr 7), Eliisa Peit ja Julija Mõnnakmäe;,Alex Saaremaa. | Fotod: Karl Rinaldo ja Riina Vals/SK Duo

Täna selguvad selle võrkpallihooaja esimesed tiitlivõitjad, kui Tallinnas Saku suurhallis peetakse Eesti naiste ja meeste karikafinaal. Kell 14.00 algavas naiste kullamängus kohtuvad tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse ning kell 17.00 asuvad meestest võitjat selgitama tiitlikaitsja Saaremaa Võrkpalliklubi ja Tartu Bigbank. Võrkpall24 vaatab mängudele otsa ja toob iga võistkonna algkoosseisu osas välja peamise küsimärgi.

TalTech/Tradehouse’i suurim küsimärk: kes alustavad nurgaründajatest? TalTechi algkoosseisu osas on küsimärke minimaalselt. Kui ülejäänud positsioonide osas peaks kõik selge olema, siis kahele nurgaründaja kohale on neli suhteliselt sarnasel tasemel kandidaati: 29-aastane Dorit Heinastu, 27-aastane Merilin Paalo ning 19-aastased Marcella Raud ja Maria Säästla. Meie ennustuse kohaselt paneb Marko Mett väljakule Paalo ja Säästla, kes on tänavu nelikust ka enim koormust saanud.

TalTech/Tradehouse’i võimalik algkoosseis: sidemängija Julija Mõnnakmäe, nurgaründajad Maria Säästla ja Merilin Paalo, temporündajad Mari Loorman ja Eliisa Peit, diagonaalründaja Kristel Moor, libero Kristi Nõlvak.

Tartu Ülikool/Bigbanki suurim küsimärk: kas nurgaründaja Ingrid Kiisk on piisavalt heas vormis, et naasta algkoosseisu? Ainsa Tartu naiskonna liikmena Eesti koondisega suvel EM-finaalturniiril käinud Kiisk sai kaks kuud tagasi tõsise sõrmevigastuse, ent on nüüdseks paar nädalat naiskonnaga harjutada saanud. Kas tartlanna vasaku käe ehk löögikäe sõrm ja üleüldine pallitunnetus on sedavõrd hea, et Kiisk naaseb Renate Pika asemel väljakule, saab selgeks alles õhtu jooksul.

Tartu Ülikool/Bigbanki võimalik algkooosseis: sidemängija Liis Noormets, nurgaründajad Kadi Kalm ja Ingrid Kiisk, temporündajad Laura Reiter ja Mari Arak, diagonaalründaja Ingris Suvi, libero Mailis Pajumägi.


Saaremaa VK suurim küsimärk: kas Kuuba või Eesti? Kui Saaremaa esimene nurgaründaja peaks kõigi eelduste kohaselt olema tänases mängus tänu heale servi vastuvõtule ja üldmängule Keith Pupart, siis teise osas on kõik lahtine. Hiljutises eurosarja kordusmängus Iisraeli klubi Kfar Sabaga pääses põhikoosseisu Eesti koondislane Rauno Tamme, samas varasemalt oli Urmas Tali eelistanud endist Kuuba koondislast Javier Jimenezt. Jimenez pole Eestis jätkuvalt oodatud taset suutnud välja mängida, ebastabiilne on ta olnud nii vastuvõtul kui ka rünnakul. Ennustame seega, et täna alustab Tamme. Seda, et Tali üllatuskäigu teeb ja hoopis saarlase Helar Jala algrivistuses väljakule saadab, on raske uskuda. Üks Saaremaa põhimees, temporündaja Beau Graham jääb mängust aga igal juhul eemale, sest lendas Austraalia koondist OM-valikturniiril aitama.

Saaremaa VK võimalik algkoosseis: sidemängija Reto Giger (Šveits), nurgaründajad Keith Pupart ja Rauno Tamme, temporündajad Henri Treial ja Harri Palmar, diagonaalründaja Daniel Maciel (Brasiilia), liberod Johan Vahter ja Alari Saar.

Tartu Bigbanki suurim küsimärk: kas Mihkel Tanila on põlvevigastusest taastunud? Vastus: jah, on küll. Paraku saime täna hommikul teada, et temporündaja ei saa oma endise koduklubi vastu siiski mängida, sest vigastas eilsel treeningul õnnetult hüppeliigest. Nii jätkab Tanila asendamist 19-aastane ja 208-sentimeetrine Alex Saaremaa.

Tartu Bigbanki võimalik algkoosseis: sidemängija Kert Toobal, nurgaründajad Märt Tammearu ja Albert Hurt, temporündajad Kevin Soo ja Alex Saaremaa, diagonaalründaja Curtis Stockton (Austraalia), libero Rait Rikberg.

scroll to top