Neli leegionäri vedasid pärnakad Tartu vastu võiduni

Pärnu võrkpalliklubi peatreener Avo Keel | Foto: Siim Semiskar

Tartus toimuval Würth Cupil peeti oodatuim mäng kohe avapäeval, kui  Pärnu alistas Tartu Bigbanki 2:1 (17, -17, 14).

Võitjate resultatiivsemad olid sedapuhku suisa neli legionäri: ukrainlane Ilja Kovaljov (+5) ja brasiillane Chizoba Neves Atu (+3) kogusid 11, Toms Švans 9 (+6) ja Atvars Ozolinš 8 punkti (+3). Pärast lühikest vigastuspausi naasis väljakule meeskonna kogenuim liige Tamar Nassar, kelle arvele jäi 4 punkti (+2). Üks võistkonna liidritest, nurgamees Taavet Leppik käis väljakul vaid korra teises geimis. Pärnu pole tänavu kaotanud veel ühtegi kontrollmängu.

Tartu resultatiivseimaks kerkis kõigest 17-aastane Märt Tammearu, kes realiseeris 13 tõstest 6 ja tõi ühe silma ka blokiga. Tammearu tegi omale kohalikul võrkpallikaardil nime kevadisel Credit24 Balti liiga finaalturniiril, kui oma kasvatajaklubi Pärnu eest poolfinaalis Jekabpilsi vastu vahetusest väljakule sekkus ja 8 punkti kogus. Suvel otsustas ta aga koos vanema venna Siimuga siirduda Pärnust Tartu ridadesse.

Tartlaste parimaks võib eilses mängus aga nimetada Mart Naaberi, kes lõi 6 tõstest 5 maha ja teenis ühe punkti ka blokist. Endise Pärnu diagonaalründaja Hindrek Pulga debüüt Tartu särgis lõppes kahe geimi ja 5 punktiga (rünnakud 13-st 5), sama numbrini jõudis ka Stefan Kaibald (-2). Pulk ei mänginud otsustavat geimi, sest täna ootab meeskonda ees kaks mängu.

Kontrollturniir algas tegelikult eile Tartu ja Soome neljanda klubi Lakkapää matšiga (kohe pärast seda kohtusid Tartu ja Pärnu). Tartu võitis põhimeestega avageimi, kuid hakkas seejärel varumehi sisse tooma ja kaotas 1:2.