fbpx
Close

Neli tähelepanekut | Salapärane argentiinlane, väljajoonistuv muster, tartlaste tervis ja austatud treener

Keith Pupart ja Alari Saar; Tartu Bigbank; Nicolas Ariel Matz; Helar Jalg ja Riia Tehnikaülikool. | Fotod: Alan Mehik/Saaremaa VK, Riia Tehnikaülikool, Joosep Martinson/Saaremaa VK

Credit24 Meistriliigas peeti möödunud nädalal viis kohtumist, kus edu saatis peaasjalikult Eesti klubisid. Lätlastele tõi ainsa võidu kahe sealse meeskonna omavaheline matš, kus olnuks isegi vanakesel Hottabõtšil sini-must-valge võitu keeruline välja võluda.

Võrkpall24 võtab eelmise vooru mõne märksõnaga kokku.

1) Riia Tehnikaülikool tõi tänavuseks hooajaks meeskonda argentiinlasest temporündaja Nicolas Ariel Matzi, olgugi et võistkond oli niigi sel positsioonil mullusest oluliselt tugevam tänu koondises kõva sammu edasi teinud Renars-Pauls Jansonsile ning Limbaži meeste Jekabs Dzenise ja Edgars Šimanskise liitumisele. Selgub aga, et 32-aastane Matz ei saabunud Riiga võrkpalluri, vaid tudengina, ja spordiga tegeleb ta oma lõbuks. Nii polegi ime, et 32-aastast meest näeb väljakul sama harva kui kuuvarjutust ning tema kontole on senise hooajaga kogunenud täpselt 1 punkt.

Nicolas Ariel Matz. | Foto: Riia Tehnikaülikool

2) Viimased kümme (!) Credit24 Meistriliigas peetud mängu on võitnud koduvõistkond. Mida see näitab? Pikalt bussireisilt otse mängule minnes (nõnda Eesti ja Läti klubid välisreisidel tihti talitavad) pole kerge head mängu teha. Just Läti klubidele paistavad mõjuvat kahepäevased Eesti-turneed eriti kehvasti, sest teiseks matšiks pole neil tihti üldse jõuvarusid alles jäänud. Tõsi, viimasel kahel nädalal on ka liiga ajakava sattunud selline, et kodumeeskond on olnud eeldatav favoriit.

3) Ainsa Eesti klubi põhimehena on pikemalt hooaja alguses vigastusega platsilt eemal olnud Tartu Bigbanki temporündaja Alex Saaremaa. Kips võeti Saaremaa katkiselt sõrmelt ära paar nädalat tagasi, järgmisel nädalal tõmmatakse ka traadid välja. Üldfüüsise järeleaitamisega saab 19-aastane Eesti koondislane Hardi Paasi valvsa pilgu all seega juba tegeleda, ent pallitrennidega võiks Saaremaa liituda ilmselt novembri teises pooles. Tartlased loodavad, et võimalikuks karikafinaaliks, mis toimub kahe kuu pärast, on Saaremaa mängukõlbulik.

Tartlased võtsid möödunud nädalal kaks ilusat ja kindlat võitu lätlaste üle suisa kahe põhimeheta, sest lisaks Saaremaale jäi mänguajata ka nurgaründaja Albert Hurt, kellele tegi põlv valu. Millegi tõsisega siiski treenerite hinnangul tegu pole ja järgmistes tähtsamates mängudes peaks võrukas vajadusel taas platsil olema.

4) Saaremaa Võrkpalliklubi peatreener Ioannis Kalmazidis on võitnud kogu meeskonna austuse. Ükskõik, kas räägid mõne eeldatava põhimehe või varumängijaga, kuuled kreeklasest vaid häid sõnu. Taoline olukord pole sugugi tavapärane, sest reeglina leidub ikka neid, kes juhendajaga rahul pole. Kalmazidis on nii mängija kui ka treenerina puutunud kokku tõeliste tippudega ning paistab, et ta oskab nähtut ja kogetut hästi edasi anda. Lisaks on ta endisele sidemängijale omaselt tasakaalukas inimene, kes tunnetab hästi, mida, millal ja kellele öelda.

Saaremaa peatreener Ioannis Kalmazidis. | Foto: Alan Mehik/Saaremaa VK

Saaremaa võistkond on tänavu sedavõrd hästi komplekteeritud, et Kalmazidis saab ka eeldatavatele varumeestele tavalistes liigamängudes rohkelt mänguaega jagada. See omakorda aitab aga meeskonna sisekliimat heana hoida, sest keegi ei tunne end kõrvalejäetu või ebavajalikuna. Ometi väärib möödunud nädalal tehtu eest kiitust ka TalTech, kes tuli teisipäeva õhtul Kuressaarde ja suutis mitmete varumeestega kohtumist alustanud Saaremaale peaaegu tuule alla teha. Mängu saatuse otsustas aga taas üks mees, Eesti võrkpalli rändkarikas Hindrek Pulk, kes sekkus platsile viimases faasis vahetusest ja jättis võidu koju.

Nädala TOP5:

scroll to top