fbpx
Close

Nelja võrkpallilinna publikunumbrid erinesid poolfinaalide esimestes mängudes neljakordselt

Saaremaa Võrkpalliklubi poolehoidjad. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Pärast eilset Saaremaa ja Pärnu lahingut on kõik neli Eesti meistrivõistluste poolfinalisti pidanud ühe kodumängu. Võrkpall24 uuris, millised on olnud seniste mängude publikunumbrid.

Tartu Bigbank – Rakvere VK 3:0, Tartu Ülikooli spordihoone (15. märts, reede). 270 pealtvaatajat.

Poolfinaali avamängude publikunumbreid kõrvutades oli suurim üllatus kahtlemata just see, et äsjane Credit24 Meistriliiga võitja Tartu meelitas avamänguks saali vaid 270 pealtvaatajat. Suure tõenäosusega kasvab laupäeval Tartus peetaval kolmandal mängul publikuarv oluliselt (ennustus: umbes 500-ni), sest seeria on äkitselt muutunud põnevaks. Publikuarvu mõjutab ilmselt seegi, et teise kodumängu peavad tartlased laupäeval, mil käib rohkem rahvast saalis kui reedeti.

Pärnu Võrkpalliklubi – Saaremaa VK 3:1, Pärnu spordihoone (16. märts, laupäev). 460 pealtvaatajat.

Pärnakad on olnud viimastel aastatel publiku saali meelitamisel suurtes raskustes. Näiteks kohalikud korvpallurid, kes erinevalt ametivendadest kõige kirkamate medalite eest ei heitle, on neist tänavu selles osas mööda läinud. Ent avamäng tiitlikaitsja Saaremaaga tõi saali siiski n-ö kriitilise arvu publikut ehk pool tuhat inimest. Juhul kui seeria peaks Pärnusse naasma, ootaks Avo Keele meeskonda ees suure tõenäosusega tänavuse hooaja publikurekord.

Rakvere VK – Tartu Bigbank 3:2, Rakvere spordihoone (20. märts, kolmapäev). 200 pealtvaatajat.

Rakvere tänavuse hooaja varasemate mängudega võrreldes oli saalis publikut palju, ometi on 200 inimest suuremat pilti vaadates pisike number. Kui mängijate sugulased, sõbrad ja tuttavad maha arvutada, ei jäägi suurt midagi alles. Kurb on tõdeda, et suures spordilinnas ei paku võrkpall inimestele sugugi huvi, olgugi et kohalik meeskond mängib arvestataval tasemel.

Saaremaa VK – Pärnu VK 2:3, Kuressaare spordihoone (21. märts, neljapäev). 860 pealtvaatajat.

Saaremaa on teist aastat järjest selgelt suurima publikuarvuga meeskond koduses võrkpallis. Pole kahtlustki, et pühapäeval, mil saarlastel on kahe järestikuse kaotuse tõttu selg vastu seina, tuleb saali veelgi rohkem rahvast. Tänu suurepärasele atmosfäärile on Saaremaa kodumängud hetkel ainsad, kus ka telepildi vahendusel saab mängudest emotsiooni kätte. Iseküsimus on aga see, kas ja kuidas õnnestub Saaremaal praeguseid numbreid aastate edenedes hoida. Hetkel on kohalik võrkpalliklubi saarlastele jätkuvalt uus ja huvitav projekt, aga aastate edenedes ei pruugi huviliste saali meelitamine nii lihtne enam olla. Tõsi, eraldatus muust maailmast ning tugeva korv- ja jalgpalliklubi puudumine peaks aitama edu ülal hoida.

Seeriad jätkuvad laupäeval kell 17.00 Tartus ja pühapäeval kell 17.00 Kuressaares.

scroll to top