Uskumatus hoos Nette Peit viis Kangasala tabeli tippu!

Nette Peit. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti naiste koondise üks liidreid, nurgaründaja Nette Peit aitas koduklubi Kangasala võidule, kui Soome meistrivõistlustel saadi koduväljakul 3:0 (25:23, 25:23, 25:23) jagu Orivesi Ponnistusest.

Peit korjas isklikku kontosse mängu parimana 23 punkti (+17) ja jätkab kogu liiga resultatiivseima mängijana (keskmiselt geimis 5,9 punkti).

Kõik kolm kohtumist võitnud Kangasala on liiga ainuliider. Ponnistus hoiab ühe võidu ja kolme kaotusega üheksa naiskonna seas seitsmendat positsiooni.

Andrus Raadik ja Savo Volley jäid kodus 1:3 (25:20, 18:25, 17:25, 17:25) alla Oulu Ettale. Savos mängiva Andrus Raadiku arvele kanti 14 punkti (+4). Savo sai juba teise üllatuskaotuse järjest, sest nädala sees jäädi karikasarjas üllatuslikult alla esiliigaklubile Karjalale.

Eesti päritolu Karl Külaotsa koduklubi Vantaa Ducks kaotas koduväljakul 0:3 (27:29, 18:25, 15:25) Loimaa Hurrikaanile. Teises geimis väljakul käinud Külaots teenis ühe punkti.

Savo hoiab kolme võidu ja ühe kaotusega kolmandat kohta, Oulu on kahe võidu ja kolme kaotusega viies. Ducks on kaotanud kõik kolm mängu, Hurrikaani paikneb nelja võidu ja ühe kaotusega teisel tabelireal.

Loe ka: Laak ja Salo alistasid Soome meistri!