fbpx
Close

Nette Peit siirdub Prantsusmaa esiliigasse

Quimper Volley 29 tutvustab oma uut nurgaründajat: eestlanna Nette Peit. | Foto: klubi koduleht

Eesti rahvusnaiskonna nurgaründaja Nette Peit hakkab peale edukat Eesti-hooaega leiba teenima taas välismaal. Peiti uueks koduklubiks saab Prantsusmaa esiliigas konkureeriv naiskond nimega Quimper Volley 29.

Äsja Prantsusmaale kohale jõudnud 29-aastane Peit rääkis Võrkpall24-le, et otsus Quimperiga liituda ja koduliiga seljataha jätta sündis tänu rahvusnaiskonna peatreeneri Lorenzo Micelli soovitustele – koondise huvides on, et võimalikult palju mängijaid saaksid välismaal mänguaega.

Mullu Eesti naiste meistriliiga sümboolsesse koosseisu valitud nurgaründaja on saanud Prantsusmaa läänerannikul juba eluoludega tutvuda, kuid ühtki trenni veel koos tehtud ei ole. Seni on eestlanna valikuga rahul. “Linn on väga ilus, ja mängijad, kellega tutvunud olen, tunduvad toredad. Ausalt öeldes vist üks soojemaid vastuvõtte minu karjääri jooksul!” kiitis Peit, kes on pallinud seni nii Rootsis, Šveitsis, Soomes kui korra ka sellessamas Prantsuse esiliigas.

Quimperi naiskond on sel hooajal palganud rohkelt välisleegionäre: lisaks Peitile on naiskonda tugevdamas USA, Kanada ja Senegali võrkpallurid. Naiskonna esimene ühine treening leiab aset homme õhtul, siis tutvutakse esmakordselt ka peatreeneriga. “Teadsin klubi kohta nii palju, et viimastel aastatel on pendeldatud esiliiga ja kõrgliiga vahel, aga viimastel aastatel on esiliigas mängitud,” tutvustas Peit oma uue koduklubi ajalugu. “Miinimumeesmärgiks on play-offi pääsemine, aga eks pildi saab selgemaks siis, kui võistkond on komplekteeritud ja mõned trennid ka tehtud,” lisas ta.

scroll to top