fbpx
Close

Nii nad Tartu tulevad | Korvpallitaustaga Hawaii kunstnik, kes joonistab ka kõige raskemast olukorrast perfektse tõste

Micah Christenson. | Foto: Kaasani Zeniit

Võrkpall24 jätkab järgmisel nädalal euromängudeks Tartusse saabuva Venemaa hiiu Kaasani Zeniidi tutvustamist erilise taustaga sidemängija Micah Christensoniga.

28-aastane Christenson pole ühegi parameetri järgi tavaline võrkpallur. Christenson Makanamaikalani Christenson on pärit Hawaii suurimast, 300 000 elanikuga Honolulu linnast ja mängis keskkoolis võrdselt edukalt nii võrk- kui ka korvpalli. Kuuludes mõlemal alal Honolulu Kamehameha kooli võtmemängijate hulka, krooniti ta kahel korral (2009 ja 2011) korvpallis ja korra (2011) võrkpallis osariigi meistriks. Rahvusvahelisel areenil kogus ta kuulust juba 20-aastasena, kui pidi asuma treenima USA juunioride koondisega, ent sai ootamatult kutse täiskasvanute rahvusmeeskonda. The rest is history, nagu öeldakse Ühendriikides, sest sama aasta suvel võitis ta juba NORCECA ehk Põhja- ja Kesk-Ameerika ning Kariibi mere riike ühendaval turniiril USA koondise põhimehena kindla kulla ning pälvis turniiri parima sidemängija ja servija tiitli.

Pärast kolme edukat ülikooliaastat USA-s sõlmis Christenson esimese profilepingu kohe maailma tippu kuuluva Civitanova Lubega, kelle ridades tuli ta järgnevatel aastatel korra Itaalia meistriks ja karikavõitjaks ning jõudis Meistrite liigas finaali. Kokku mängis pikakasvuline sidemängija Itaalias kuus hooaega – kolm Lubes ja kolm Modenas. Zeniidiga liitus ta sel suvel. Ka koondiselainel on kahe poja isa võitnud juba hulganisti medaleid. Neist silmapaistvamad on 2016. aasta Rio olümpiamängude pronks ja 2017. aasta MM-i pronks. Rahvuste liiga võitis USA Christensoni vedamisel 2014. aastal. Personaalsetest tiitlitest on tema silmapaistvaim saavutus ilmselt 2018. aasta MM-i parima sidemängija auhind.

Christensoni, kellel on Instagramis üle kahe korra rohkem jälgijaid kui Tartus elanikke, peetakse maailma üheks targemaks sidemängijaks, kes loeb suurepäraselt mängu ja suudab õigel hetkel palli kiiresti õigele mängijale toimetada. 198-sentimeetrise kasvuga on ta ka ise võrgu kohalt ohtlik, samuti kuulub ta erinevatest paljudest väga headest sidemängijatest alati oma meeskonna paremate servijate hulka.

Üks tsitaat Micah Christensonilt (2020 detsember): “Ma ei taha olla üks paljudest, tahan olla see Üks. Alati on võimalik rohkem saavutada. Kui iseenda suhtes tekib rahulolu, siis järelikult ei püüdle sa iseenda parima versiooni suunas. Üritan olla parim Micah Christenson ja parim sidemängija USA-s.”

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg Micah Christensonist: “Alustan sellest, et kui vaadata Zeniidi tänavust mängupilti ja kehakeelt, siis just Christensoni-sugune emotsionaalne liider oligi neil võistkonnast puudu. Kui muidu on Zeniit tuntud oma töörügajate poolest, siis tema tõi mängu värskust ja positiivsust. Christenson tuleb Ameerika võrkpallikoolist, mis on üles ehitatud targale võrkpallile. Lihtne näide: paljud USA võrkpallurid saabuvad videokoosolekutele märkmiku ja pastakaga ning teevad kõik endast oleneva, et mänguplaan maksimaalselt hästi endale selgeks teha. Nad ei võta videokoosolekut kui tühist istumist, vaid kui loengut. Christenson pole oma tõstestiili poolest küll minu isiklik lemmik, aga kindlasti on ta oma positsioonil maailma üks paremaid. Tema tõstete kiirust vaadates tuleb muie näole, sest just nii peabki võrkpalli mängima. Tal on ampluaas võimas ja ka osav serv. Ja mis tänavusest hooajast juba silma hakkab: Christenson jagab tõsteid väga ühtlaselt, kuigi Zeniidis on liidri-materjaliga mehi küllaga. Aga ühtlane tõstete jaotus teeb vastastel nende mängu lugemise väga raskeks.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Micah Christenson (@mchristenson11)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Micah Christenson (@mchristenson11)

9. ja 10. novembril kell 19 algavatele mängudele saab pileti soetada Piletikeskusest, otsepilti näitab ETV2.

scroll to top