fbpx
Close

Nii nad Tartu tulevad | Venemaa oma N’Gapeth, kes on N’Gapeth’st ilmselt paremgi

Dmitri Volkov. | Foto: Kaasani Zeniit

Võrkpall24 jätkab uue nädala teisipäeval ja kolmapäeval CEV Cupi raames Eestis Tartu Bigbankiga kohtuva Euroopa tippklubi Kaasani Zeniidi tutvustamist 26-aastasest ja 202-sentimeetrisest nurgaründajast Dmitri Volkovist, kelle suvel meeskonnaga liitumine on teinud vähemalt paberil Zeniidi taas maailma üheks kardetuimaks klubiks.

Samaara oblastist 100 000 elanikuga Novokuibõševski linnast pärit Volkovi karjäär sai tuule tiibadesse juba teismelisena, kui ta erinevad Venemaa noortekoondised kolme aasta jooksul nelja tiitlivõistluste kuldmedalini tüüris. Pikaks mängijaks kasvamisel oli ka oma hind: kogu 2013/14 noorte klubihooaja pidi Volkov palliväljakult Scheuermanni haigusega kõrvale jääma. Scheuermanni haiguse puhul tekib selgroolülide luustumishäire, mistõttu lüli kuju muutub kiiljaks ja tekib rühihäire küfoos ehk selgroo kõverdumine, mis võib omakorda põhjustada seljavalusid. Kui uskuda Venemaa allikaid, kogus Volkov seljaprobleemist lahti saamiseks aasta jooksul suisa 25 kilo lihasmassi ehk ehitas valuliku piirkonna ümber tugeva “korseti”. Hiljem pole mure teda enam tõsiselt seganud.

Kogu senise klubikarjääri (2014-21) enne sel suvel Zeniiti siirdumist esindas Volkov Kesk-Venemaal asuvat Novõi Urengoi Fakelit, kellega õnnestus küll 2017. aastal võita tugevuselt kolmas eurosari CEV Challenge Cup (Volkov valiti finaalide parimaks mängijaks), ent Venemaal jäi ülitugevas konkurentsis kõige teravamast tipust alati midagi puudu. Näiteks möödunud kevadel jäädi poolfinaalist taas välja. Volkov oli siiski kogu liiga resultatiivseim mängija, kogudes 31 mänguga 553 punkti.

Fakelis mängis Volkov pikki aastaid (2014-2020) koos teise Venemaa koondise pikakasvulise nurgaründaja Jegor Kljukaga, kes on temast täpselt 21 päeva noorem. Tänu samale sünniaastale mängisid Volkov ja Kljuka koos juba noorteklassides ja on alates 2017. aastast olnud ka täiskasvanute rahvusmeeskonnas nurgaründajate põhitandem.

Venemaa koondisega on Volkov võitnud 2017. aastal Euroopa meistritiitli ja tänavu ühe turniiri silmapaistvama blokeerijana Tokyo olümpiahõbeda. 2018. ja 2019. aastal võitis ta venelastega Rahvuste liiga, kandes osades mängudes ka kaptenipaela. Volkov on korduvalt valitud ka rahvusvahelistel suurvõistlustel sümboolsesse koosseisu.

Üks tsitaat Dmitri Volkovilt (2019 veebruar), kui ta oli Fakeli aidanud 3:2 võidule just Kaasani Zeniidi üle: “Miks me servisime viiendas geimis libero Verbovi peale? Sest ta nägi välja väsinud ja vana.” (Täna on Aleksei Verbov Zeniidi peatreener, kes tõi Volkovi suvel oma meeskonda.)

Tartu Bigbanki peatreener Alar Rikberg Dmitri Volkovist: “Just sellist meest oli Venemaa koondis pärast Sergei Tetjuhhini lahkumist oodanud, sest Volkov pole üksnes võimas, vaid ka osav. Ta on Venemaa koondise nurgaründajatest selgelt parima servi vastuvõtuga. Kõige hullem ongi see, et tal on kogu selle osavuse juures veel 202 sentimeetrit pikkust ja võimas rünnak. Volkov on paras patsaan, kelle vastu on äraütlemata vastik mängida. Ta on Venemaa N’Gapeth ehk – nagu juba öeldud – väga osav ja mitmekülgsete lahendustega, aga ka ülimalt emotsionaalne. Mängustiili osas ei muutunud N’Gapeth’ Zeniidist lahkumise ja Volkovi liitumisega seetõttu just kuigi palju. Arvan aga, et N’Gapeth’ motiveeritus ja stabiilsus polnud nii hea nagu venelasel, kes teeb oma asjad kohalikus klubis paremini ära.”

Täna kell 16.00 kohtub Zeniit viimases enne Tartusse lendamist peetavas mängus Venemaa kõrgliigas ühe oma peamise rivaali Moskva Dünamoga.

Loe ka: Nii nad Tartu tulevad | Korvpallitaustaga Hawaii kunstnik, kes joonistab ka kõige raskemast olukorrast perfektse tõste
Loe ka: Nii nad Tartu tulevad | Üks ja ainus Maksim Mihhailov – kümnendi enimsaavutanud võrkpallur, kes areneb tänaseni

9. ja 10. novembril kell 19 algavatele mängudele saab pileti soetada Piletikeskusest, otsepilti näitab ETV2.

scroll to top